• BAL PANI JESIENI

• Po czym poznać, że już przyszła jesień?

Po tym, że wiatr liście w różne strony niesie.

Do naszej szkoły również przyszła jesień i zaprosiła uczniów klas I-III oraz grupy przedszkolne na coroczny bal.

Jakże można było nacieszyć oczy przepięknymi strojami, nawiązującymi do tematyki jesiennej… Nie zabrakło wiewiórek, sówek, jeżyków, lisków, muchomorów. Na bal przybyły także warzywa: pomidor, papryka, cebula, buraczek, marchewka oraz seler. Wszyscy zabrali że sobą dobre humory, jak również chęci do wspólnej zabawy.

Pierwszym punktem balu były jesienne prezentacje. Każda grupa przygotowała repertuar inspirowany bieżącą porą roku.

Mogliśmy podziwiać naszych milusińskich w piosenkach, tańcach, recytacjach. Widać było ogromne zaangażowanie dzieciaków i ich opiekunów w bogactwo form, rekwizytów oraz talentów.

Kolejnym punktem balu były jesienne łamigłówki przeplatane zabawami ruchowymi. Tutaj nasi najmłodsi uczniowie mogli wykazać się inwencją twórczą, logicznym myśleniem, pomysłowością, kreatywnością, jak również zgodną współpracą. Brawa dla nich, jak zwykle świetnie im poszło!

Na zakończenie czekała na nas słodka niespodzianka w postaci ciasta przygotowanego przez rodziców. Jabłeczniki, orzeszki, serniczki, ciasta marchewkowe uśmiechały się do nas, zachęcając do konsumpcji. Dziękujemy rodzicom za owocną współpracę, a paniom z poszczególnych grup za przygotowanie jesiennego repertuaru i czuwanie nad sprawnym przebiegiem całej uroczystości.