• liczba odwiedzin: 25768
          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto przypada w dniu urodzin Janiny Porazińskiej, pisarki, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Dlatego też wybrano ją na patronkę tego wydarzenia, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

            Czytanie ma moc! Rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Pozwala przeżyć niesamowite emocje… Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Głośne czytanie dzieciom dodatkowo buduje z nimi silniejszą więź.

            Dzień Głośnego Czytania uczcili uczniowie klas IV – VIII, biorąc tym samym udział w walce o tytuł Mistrza Głośnego Czytania. Zwycięzcami zostali: Lena Będzińska i Tomasz Plewiński (kl. IV), Hanna Michalczuk i Jakub Sak (kl. V), Julia Siarkowska (kl. VI), Anna Popielnicka (kl. VII), Szymon Rejman i Anna Jachimczak (kl. VIII). Gratulujemy!

            Organizatorkami były nauczycielki języka polskiego – panie Monika Krajewska, Alicja Sędłak i Ewa Stańkowska.

          • LEŚNE KRASNOLUDKI I MALI ODKRYWCY NA ŚCIEŻCE EDUKACYJNEJ

          • 4 października dzieci z dwóch grup przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Sielcu wybrały się na wycieczkę nad zalew Maczuły.

            Głównym punktem wyjazdu był spacer po ścieżce edukacyjnej, która powstała w horodyskim lesie. Starszaki i maluchy dzielnie pokonały całą trasę.

            Następnie przyszedł czas na zasłużony posiłek. Kiełbaski i ziemniaki, upieczone podczas wspólnego ogniska, smakowały wybornie.

            Takie spotkania integracyjne na łonie natury to świetna zabawa!

            Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie grup. W organizacji poczęstunku i drewna na ognisko pomogli niezawodni rodzice.

          • KOSMICZNA WYCIECZKA

          • Czy marzyliście kiedyś o podróży w kosmos, odkrywaniu nieznanych galaktyk i zobaczeniu z bliska prawdziwego meteoru?  Nasi uczniowie mieli taką szansę. A wszystko za sprawą wizyty w Kosmoparku  Lublin, gdzie można było poczuć się jak prawdziwy astronauta.

            W poniedziałek 2 października uczniowie klas I – V wraz ze swoimi opiekunami: panią Beatą Bańką, panią Eweliną Trubacz, panią Alicją Sędłak i panią Magdaleną Zańko mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić, ile będą ważyć na różnych planetach, jak chodzi się po powierzchni Marsa, czy  eksplorować nowe światy za pomocą gogli VR. Polecieć w symulatorze lotu oraz poznać Międzynarodową Stację Kosmiczną i spojrzeć na Ziemię w iluminatorze... Dzięki pięciu strefom wirtualnej rzeczywistości, nasi milusińscy poczuli się jak prawdziwi kosmiczni podróżnicy.

            Uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami, poprzez które mogli poznawać naukę, odnaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania, a ponadto dobrze się bawić. 

            Po tak ekscytujących doświadczeniach, młodzi adepci kosmicznego podboju zaspokoili swoje nieziemskie apetyty w restauracji Mc’Donalds.

            Następnie pełni niezapomnianych wrażeń i doświadczeń wrócili do szkoły.

          • BUZIA TWOJA UŚMIECHNIĘTA

          • BUZIA TWOJA UŚMIECHNIĘTA,

            W DNIU RADOSNYM TWEGO ŚWIĘTA

            PRZYJMIJ, PROSZĘ ME ŻYCZENIA,

            NIECH SIĘ SPEŁNIĄ TWE MARZENIA.

            WAŻNA DZISIAJ DATA TAKA,

            BO TO PRZECIEŻ DZIEŃ CHŁOPAKA!

            29 września uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Sielcu uczcili zbliżający się Dzień Chłopaka wspólnym wyjazdem do Chełma. Istotnym punktem wycieczki był taras widokowy na dzwonnicy oraz Wysoka Górka- najstarsze grodzisko i kolebka Chełma. Następnie dzieci spacerowały wśród zielonych krzewów Ogrodu Różańcowego, urządzonego na terenie podwórza chełmskiego klasztoru bazylianów.

            Ważnym punktem wycieczki były zajęcia z robotyki i programowania, w czasie których uczniowie poznali roboty Dash&Dot, CUE, Ozoboty, interaktywnie sterowaną Gąsienicę, grę planszowo – mobilną Scottie Go!, klocki konstrukcyjne. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie.  Dzieci zjadły smaczny posiłek w  pobliskiej pizzerii Kozak, gdzie zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz poznały zasady kulturalnego zachowania się  w restauracji.

            Wspólna wycieczka stała się wspaniałą okazją do integracji i miłego spędzenia czasu. Podczas spotkania panowała radosna atmosfera, gdyż wszystkim dopisywał doskonały humor.

            Wyjazd zainicjowały panie: Sylwia Tomaszewska oraz Magdalena Zańko.

          • MULTIMEDIALNY KATALOG ZBIOROWISK NATURALNYCH

          • Efektem warsztatów terenowych, połączonych z rajdem rowerowym, jest multimedialny katalog zbiorowisk naturalnych, występujących w gminie Leśniowice.

            Uczniowie najpierw poznali narzędzie Canva, w którym stworzono prezentację. Katalog wykonano na podstawie dokumentacji fotograficznej, jaką udało się zebrać uczestnikom wyprawy oraz materiałów własnych.

            Działanie zrealizowano w ramach przedsięwzięcia „Renaturalizacja - wizja przyszłości dla naszej okolicy” dofinansowanego z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Część 2) Fundusz Ekologii oraz załącznikach WFOŚiGW w Lublinie w celu wyodrębnienia zbiorowisk roślinnych oraz podkreślenia potencjału przyrodniczego monitorowanego obszaru.

          • MAMY WPŁYW NA FUNKCJONOWANIE SZKOŁY! WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Dzień 29 września 2023 r. był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy właśnie tego dnia wybierali przedstawicieli do Zarządu  Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, gdyż uczniowie kl. I -VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbali  uczniowie klasy V, wchodzący w skład Komisji Wyborczej: Hanna Michalczuk - przewodnicząca, Katarzyna Żukowska - zastępca oraz członkowie - Jakub Sak i Wojciech Lisowski.

            Uczniowie kl. I-VIII głosowali na uprzednio przygotowanych kartach, zawierających nazwiska wszystkich kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół, a następnie przekazała wyniki wyborów.

            Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła uczennica klasy VIII – Marlena  Sitarz, która będzie pełnić funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym.  Natomiast uczeń klasy V – Igor Jaworski  i uczennica klasy VII – Patrycja Kluga będą pełnili funkcje Zastępców Przewodniczącej. Sekretarzem została Zuzanna Biziorek z klasy VIII.

            Gratulujemy nowemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego!!!

            Życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2023/2024.

            Wyniki wyborów:

            1. Marlena Sitarz - 16 głosów,
            2. Igor Jaworski / Patrycja Kluga  - 12 głosów,
            3. Zuzanna Biziorek – 9 głosów;,
            4. Maja Rozwód - 8 głosów,
            5. Vanessa Buczko -7 głosów,
            6. Julia Siarkowska - 1 głos,
            7. Agata Prucnal - 0 głosów.

            Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a także wszystkim zgłoszonym kandydatom i uczniom kl. I-VIII za udział w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Paulina Głaz – Szozda, pani Karolina Danilczuk, pani Marzena Cyprys i pani Weronika Jaworska.