MÓJ ZWIERZAK W OBIEKTYWIE WYNIKI KONKURSU
Jest nam niezmiernie miło, że uczeń naszej szkoły – Przemek Trubacz z klasy VIII zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Fotograficznym. Organizatorem było IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie. Temat pracy to: „Mój zwierzak w obiektywie”. Przemkowi udało się uchwycić milusińską Grażynę w pięknej pozie, co niewątpliwie zachwyciło komisję.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
23 kwietnia corocznie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - ustanowione w 1995 r. przez UNESCO święto, promujące czytelnictwo.
Tradycja Dnia Książki pochodzi z hiszpańskiej Katalonii, wywodzi się ze święta św. Jerzego, a łączona jest z przypadającymi na ten dzień rocznicami śmierci wielkich pisarzy: Szekspira i Cervantesa.
DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE
Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”
(Florian Plit)
Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. To wyjątkowe święto, które przypomina nam, jak ważna dla nas powinna być nasza planeta.
AKCJA ŻONKILE 2021
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Na ten dzień, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, organizuje corocznie akcję społeczno - edukacyjną „Żonkile”.
JESTEŚMY FINALISTAMI!
Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczycielki fizyki - pani Ewy Kalinowskiej, przystąpili do czwartej edycji popularnego konkursu edukacyjnego „Nauka dla Ciebie”. To Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu, wykonaniu oraz zastosowaniu w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej.
WODA TO NASZ WIELKI SKARB
Na lekcjach chemii nie tylko pierwiastki i związki chemiczne są istotne, ale również ochrona przyrody. Przekonali się o tym uczniowie pani Małgorzaty Prokopiuk, którzy poznawali budowę, właściwości i funkcje wody.
Siódmoklasiści, w ramach projektu, wykonali plakaty dotyczące wody jako rozpuszczalnika i jako źródła życia.
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „MISTRZ KOMPUTERA”
23.03.2021 r. odbył się Finał XII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA”, w którym 127 uczniów z 68 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało zadania na platformie Moodle LSCDN. Byli wśród nich także nasi reprezentanci!
Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową z oddziałami integracyjnymi nr 28 w Lublinie, a objęty patronatem naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej. Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin.
KATYŃ PRO MEMORIA
13 kwietnia 2021r. przypadała 81. rocznica Zbrodni Katyńskiej.
Katyń to nie liczby.
Katyń – miejsce mordu Polaków.
Katyń - to losy i dramaty konkretnych osób i ich bliskich.
Katyń – miejsce upamiętnienia.
Katyń – miejsce, o którym nie wolno zapomnieć.
13. kwietnia 1943r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego, zamordowano ponad 20 tys. żołnierzy Wojska Polskiego oraz policjantów - jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, w tym rezerwiści stanowiący część elity II Rzeczypospolitej: lekarze, prawnicy, nauczyciele, inżynierowie.
WIOSNA W OBIEKTYWIE
Wiosna to przepiękna pora roku, bo wtedy właśnie przyroda budzi się do życia po kilku miesiącach snu. A i w nas wstępuje nowa chęć do działania, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski „Wiosna w obiektywie”. Zabawili się w tropicieli i jeszcze w marcu poszukiwali pierwszych oznak wiosny, by uwiecznić je na zdjęciach. Nie było to łatwe zadanie, bo przecież leżał jeszcze śnieg. Ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!
DOBRE UCZYNKI MAJĄ WIĘKSZĄ MOC NIŻ SŁOWA
W tym roku święta były szczególnym czasem dla nas wszystkich. Przez pandemię obchodziliśmy je w inny sposób niż do tej pory. Dlatego nie mogliśmy zapominać o innych, dla których ten czas jest wyjątkowo trudny, a mianowicie o starszych. Chcieliśmy i tym razem obdarować wspaniałych Dziadków i Babcie radością i pięknymi życzeniami świątecznymi napisanymi na własnoręcznie wykonanych kartkach.
NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA
Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej w Sielcu wraz z nauczycielem plastyki zorganizowało konkurs na ,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocną”. Wpłynęło 50 prac. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w czterech kategoriach.
W kategorii klas 0 - I:
I miejsce - Beata Lisowska - oddział przedszkolny,
BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - OD 30 LAT Z KRUS WYPADKOM ZAPOBIEGAMY!
,,Bezpiecznie na wsi mamy-od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” - to XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Uczniowie szkoły w Sielcu kolejny raz brali w nim udział. Wpłynęło 18 prac. Komisja konkursowa zakwalifikowała do dalszego etapu sześć z nich.
W kategorii klas 0 - III:
I miejsce - Nikola Adamczuk – oddział przedszkolny,
ZIMO, PRECZ!
Chociaż zima to urokliwa pora roku, z utęsknieniem czekaliśmy aż zawita do nas cieplejsza aura. Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. W tym roku jej pierwszy dzień przypadł w niedzielę, więc szkolne obchody tego radosnego święta miały miejsce w poniedziałek 22 marca.
Panie, uczące w naszym przedszkolu, zaprezentowały krótką inscenizację. Pokazały dzieciom, jak żegna się z nami zima, a na jej miejsce przychodzi wiosna.
SZANUJEMY TRADYCJE WIELKANOCNE
Święta Wielkanocne to najradośniejsze, najbardziej wiosenne święta chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa.
Wiąże się z nimi wiele barwnych i ciekawych zwyczajów, które łączą w sobie tradycję ludową.
W trosce o zachowanie i pielęgnowanie tej tradycji oraz obyczajów związanych ze świętami, dzieci oglądały w bibliotece szkolnej książki i dowiedziały się, jak wyglądało przygotowanie do świąt, malowanie jaj, tradycja niedzieli palmowej, obrzędy Wielkiego Tygodnia, święcenie pokarmów i śniadanie wielkanocne.
EMILKA MISTRZYNIĄ SZKOŁY!!!
W piątkowy poranek 18 marca w sali gimnastycznej naszej szkoły panowały iście sportowe emocje. Po raz pierwszy odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY SKAKANIA NA SKAKANCE zorganizowane dla klas I-III. Zgłosiło się aż 12 śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z wyzwaniem. Przy licznie zgromadzonej widowni uczestnicy zawodów musieli przezwyciężyć tremę i wykonać jak największą liczbę skoków na skakance. Emocji było co niemiara! Ostatecznie MISTRZYNIĄ została Emilka Tomczyk-Banach z klasy III, WICEMISTRZYNIĄ Hania Michalczuk, a tuż za nią uplasowała się Nikola Marczenko (obie z II klasy).
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI, CZYLI ŚWIĘTO LICZBY π
Przed lekcją matematyki niejednemu uczniowi drżą kolana, ale my postanowiliśmy złapać byka za rogi, czyli „oswoić“ matematykę i udowodnić, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Okazja była szczególna, bo 14 marca to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby π. To matematyczne święto zostało zapoczątkowane przez organizację World Education Games już w 2007 r. Celem tego dnia jest pokazanie młodym ludziom, że matematyka jest bardzo ciekawa i że otacza nas zewsząd, a każdy z nas ma z nią do czynienia niemal na każdym kroku. Dlatego nie trzeba się jej bać i z góry zakładać, że jest trudna - wręcz przeciwnie – warto ją poznawać coraz lepiej, na przykład w formie ciekawych gier, łamigłówek i zabaw matematycznych.
NASZE PRACE ZWYCIĘŻYŁY!
Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną został zorganizowany w celu aktywizacji mieszkańców naszego województwa w zakresie popularyzacji zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia pisanek i palm wielkanocnych.
Gminne eliminacje w ramach II edycji wspomnianego konkursu przeprowadził Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach. 9 marca 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 277952