LAURKA DLA BIBLIOTEKI
Uczniowie naszej szkoły z klas II i III uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, w czasie których poznali pracę bibliotekarza i dowiedzieli się, w jaki sposób można korzystać ze zbiorów bibliotecznych. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza „O Grzesiu kłamczuchu” i dowiedziały się, że nie warto kłamać, gdyż nawet najdrobniejsze kłamstewko zawsze wyjdzie na jaw.
„DZIECKO TO POETA MAŁY, O BEZPIECZEŃSTWIE W ROLNICTWIE STWORZY WIERSZ WSPANIAŁY”!
30 października w Placówce Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Chełmie odbyło się podsumowanie konkursu literackiego, przebiegającego pod hasłem: „Dziecko to poeta mały, o bezpieczeństwie w rolnictwie stworzy wiersz wspaniały”.
Naszą szkołę reprezentowali Ania Popielnicka z klasy IV i jej starszy kolega Robert Tarajko z klasy VII, któremu udało się zająć IV miejsce. Zadanie polegało na napisaniu utworu poetyckiego, którego tematyka ściśle związana była z zachowaniem bezpieczeństwa w rolnictwie. Zasady te są naszym dzieciom bardzo dobrze znane, więc pozostawało tylko poszukać weny i stworzyć wiersz.
AKCJA „PODARUJ ZNICZ”
W październiku 2020r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Sielcu ogłosili i przeprowadzili zbiórkę zniczy.
Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w tej akcji, przynieśli bardzo dużą ilość zniczy. Zostały one zawiezione na cmentarz w Sielcu i zapalone na opuszczonych grobach.
Zaś z racji nieobecności dzieci w szkole, wolontariuszka z klasy VI, 8 listopada symbolicznie zapaliła znicze na grobie Napoleona Węgleńskiego - miejscu upamiętniającym poległych żołnierzy w Kumowie i złożyła kwiaty. Jednocześnie zapaliła znicz i również położyła kwiaty na grobie opuszczonym, gdzie każdego roku pochylamy się i modlimy nad mogiłą rodzinną, gdzie ojciec pochował siedmioro dzieci. Myślimy, że pozostałe znicze zapalimy, kiedy wrócimy do szkoły, bo pamiętać o zmarłych powinniśmy nie tylko w listopadzie.
PODRÓŻ DO ,,KRAINY PRZYGÓD”
We wtorek 3 listopada 2020 roku w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru ,,Kurtyna” , którzy dla klas najmłodszych zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt.: ,,Kraina przygód”.
To pełna akcji i muzyki bajka, która pokazuje, że wyobraźnia dziecka nie zna granic. Jest to historia Kasi, małej i wesołej dziewczynki, która każdą wolną chwilę spędza ze swoją ulubioną maskotką o imieniu Stefan. Bajka rozpoczyna się rozmową Kasi z tatą na temat bałaganu w jej pokoju i prośbą taty o posprzątanie zabawek. Ponieważ cała sytuacja ma miejsce wieczorem, zmęczona po całym dniu zabawy Kasia zasypia w trakcie porządkowania swojego pokoju. Zaczyna śnić a jej wyobraźnia nieoczekiwanie ożywia ulubione zabawki które zabierają dziewczynkę na wycieczkę do tytułowej Krainy Przygód.
INFORMACJA PEDAGOGA SZKOLNEGO
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Chciałabym powiadomić, iż w razie jakichkolwiek problemów, bądź trudności służę radą i pomocą. Mogą się Państwo ze mną komunikować przez platformę Microsoft Teams, Facebooka, Messengera lub pocztę elektroniczną (danilczukk82@gmail.com). Jeśli tylko chcecie o czymkolwiek porozmawiać Piszcie!. Jestem do Waszej dyspozycji.
JAK ZNALEŹĆ POWIETRZE?
28.10.2020 r. najmłodsze pociechy naszej szkoły pod okiem pań Agnieszki i Eweliny miały okazję doświadczyć wielu zabaw badawczych z powietrzem. Dzięki wspólnym eksperymentom w formie zabawy, poznały właściwości i znaczenie powietrza. Dowiedziały się, że nie można go dotknąć, ale można wprowadzić je w ruch. Ruch ten odczuwamy jako wiatr. Dzieci sprawdzały, jak długo mogą wytrzymać bez oddychania i jak bardzo powietrze jest im potrzebne do życia. Przez słomkę wydobywały pęcherzyki powietrza, robiąc bańki mydlane, dmuchały kolorowe piórka czy wprowadzały w ruch pluszowe kulki przez dmuchanie w słomki. Choć powietrza nie widać, ukryte w pustej butelce powoduje, że pływa ona na powierzchni wody. Natomiast ogień zamknięty w słoiku gaśnie, gdyż nie ma dostępu powietrza.
AKCJA „ZNICZ”
We Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny odwiedzamy groby swoich bliskich. Przygotowujemy je do, być może, jedynych w roku odwiedzin.
W tym dniu modlimy się za dusze zmarłych. Za tych, o których nie możemy zapomnieć. Jest to dzień łączności z tymi, których wśród nas już nie ma. Gdy chodzimy po cmentarzach w Dzień Zaduszny, pragniemy okazać im naszą wdzięczność za to wszystko, co uczynili.
„KLIMAT NA CZYTANIE” NOC BIBLIOTEK 2020
Październik to miesiąc, w którym już po raz drugi uczestniczymy w akcji NOC BIBLIOTEK. W tym roku przebiega ona pod hasłem: KLIMAT NA CZYTANIE.
Klasy III, IV, V, VII i VIII „wyruszyły” na spotkanie z zaprzyjaźnioną Biblioteką Pedagogiczną w Chełmie. Chociaż obecna sytuacja nie pozwoliła nam na bezpośrednie spotkanie, my i tak daliśmy radę!
PODCHODY TO NIEZŁE ZAWODY!
Korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy VII na lekcji wychowania fizycznego wzięli udział w podchodach. Już w sali lekcyjnej czekał na nich ukryty list, opisujący zasady zabawy. Podzieleni na dwie grupy przystąpili do rywalizacji. Na początku musieli stworzyć „Najstraszniejszą dynię”, co okazało się nie lada gratką. W wyśmienitych humorach wszyscy udali się na teren szkoły w poszukiwaniu 7 kopert z zadaniami. Musieli wykonać polecenia matematyczne, polonistyczne, sprawnościowe, przyrodnicze jak i muzyczne. Ale co to byłyby za podchody bez skarbu?!
ŚLUBUJEMY!!!
Dnia 23.10.2020 r. miała miejsce w naszej szkole niezwykła uroczystość: pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy I pod kierunkiem pani Moniki Sitarz- Janiuk przygotowały część artystyczną, którą udowodniły gotowość do nauki i bycia uczniem, wykazując się talentem recytatorskim, tanecznym i wokalnym. O dekoracje zadbała pani Barbara Skierewska.
ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY OD PONIEDZIAŁKU 26 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją epidemiologiczną, panującą w kraju i zgodnie z Zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej {link} informuję, że w terminie od 26 października do 8 listopada uczniowie klas IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne, które będzie odbywać się zdalnie na platformie Microsoft Teams.
ZASADY ODBYWANIA KWARANTANNY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem.
Plakat_rozkladowka.pdf
CZŁOWIEK NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM, CZYTELNIKA TRZEBA WYCHOWAĆ!!!
W szkolnej bibliotece jest wiele ciekawych książek. O tym przekonały się dzieci z klasy II. Aby zainteresować najmłodszych literaturą, wprowadzić w świat baśni i pobudzić wyobraźnię, przeprowadzona została lekcja biblioteczna.
Było to spotkanie realizujące program „Mali miłośnicy książek”.
„Człowiek nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować”- dlatego też, w czasach przekazu medialnego, tak istotne jest rozwijanie i wspieranie zainteresowań czytelniczych.
„BO NAUCZYCIEL JEST KAPITANEM, CO NA OKRĘCIE DOOKOŁA ŚWIATA PŁYNIE WRAZ Z NAMI PRZEZ SZKOLNE LATA”
Dnia 14.10.2020 r. w Szkole Podstawowej w Sielcu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, Pani Beata Kapeluszna - Prezes Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo –Samorządowego.
Uczniowie klasy VII dokonali otwarcia uroczystości oraz odczytali list skierowany do nauczycieli: „Dziś zaiste jest okazyja, aby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tego ugoru, jakim są uczniowskie czerepy. Niech Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie mija Waszego domostwa. Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie naszych nauczycieli i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły. Tego Wam życzą wdzięczne basałyki - Anno Domini 2020.”
LUDZIE LISTY PISZĄ…
9 października uczniowie klasy IV, podczas lekcji języka polskiego uczcili Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Ta niezwykle popularna kiedyś forma porozumiewania się, w czasach współczesnych przegrywa, niestety, z SMS -ami czy e - mailami. Czwartoklasiści, którzy znają już zasady obowiązujące przy pisaniu listów i adresowaniu kopert, tym razem musieli odświeżyć w swojej pamięci zasady ortograficzne. List przybrał bowiem formę dyktanda – luk, a specjalnie dla swoich wychowanków napisała go pani Ewa.
DZIEŃ PAPIESKI
Tegoroczny XX Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Totus Tuus”.
Słowa – Cały Twój (Maryjo) - są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. Życie św. Jana Pawła II było coraz pełniejszą realizacją zawierzenia Bogu przez Maryję.
MODNA PRABABCIA
7 października dzieci z klas „0”- III miały okazję poznać historię chełmskiego stroju ludowego poprzez udział w warsztatach w Muzeum Ziemi Chełmskiej.
Na początek usłyszeliśmy, w jaki sposób wytwarzano kiedyś materiał oraz jakiego sprzętu używano. Następnie oglądaliśmy elementy stroju męskiego oraz damskiego. I tak, dowiedzieliśmy się, że dawne buty to łapcie, chustka noszona przez naszą prababcię to szalinówka, ich nakrycie głowy, składające się z drewnianej obręczy osłoniętej czepkiem to kimbałka, na spódnicę zakładano zapaskę, a ubrania przechowywano w kufrach. Wiemy już jak wygląda chełmski wzór ludowy wyszywany na ubraniach.
„NIEZŁE ZIÓŁKA” Z NASZEJ ZERÓWKI!
Dwie dziewczynki z grupy sześciolatków z naszej szkoły - Lidia Cichocka oraz Nikola Adamczuk zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu „Niezłe Ziółko” w Lublinie! Obie dziewczynki zostały wyróżnione spośród 140 innych uczestników.
Konkurs, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, ogłoszono w kwietniu, a zakończył się w sierpniu. Zadanie polegało na wyhodowaniu własnych ziół, obserwacji ich wzrostu, a w części kulminacyjnej – na przygotowaniu pięknych sprawozdań konkursowych w dowolnej formie plastycznej.
ESCAPE ROOM NA JĘZYKU POLSKIM
Jak zainteresować młodzież lekturami? Jak sprawić, by z przyjemnością sięgnęła po teksty niezbyt łatwe i zrozumiałe dla współczesnych? Sposobów jest wiele, a jednym z nich poprowadzenie lekcji metodą escape roomu.
Tak właśnie przebiegały zajęcia dotyczące Trenów Jana Kochanowskiego. Zadaniem siódmoklasistów było odnalezienie kopert, w których ukryte były zadania. Aby dojść do celu, należało wykonać wszystkie polecenia. Kolejność miała ogromne znaczenie! Poprawne odpowiedzi gwarantowały odnalezienie kolejnej koperty. Uczniowie pilnie analizowali teksty trenów, a efekty swojej pracy zapisywali na kartach. Wśród zadań było nagranie recytacji utworu, wysłuchanie piosenki, a nawet ułożenie krzyżówki.
Godziny dzwonków
Czwartek 23.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 278024