OSTATNI LIKAON TANZANII
Korzystając z pięknej pogody oraz osobliwości urokliwego miejsca, jakim jest zbiornik wodny Maczuły w Horodysku, klasa II wraz z rodzicami i wychowawcą (panią Beatą Bańką) wybrała się na piknik rodzinny. Każdy pamiętał, aby w tym dniu zabrać ze sobą dobry humor, co niewątpliwie miało ogromne znaczenie podczas tego spotkania.
W GOŚCINIE U KRUDÓW
Dnia 8 czerwca 2021 roku uczniowie klasy VI i VIII pod czujnym okiem wychowawców: pani Sylwii Tomaszewskiej oraz pani Barbary Hulkiewicz wybrali się do Chełma.
Wycieczkę swoją rozpoczęliśmy od lunchu w pizzerii „Kozak”. Każdy z uczniów po zajęciu miejsca, zamówił sobie swoją ulubioną pizzę. Po wspólnym posiłku udaliśmy się do kina Zorza, aby zobaczyć drugą część filmu „Krudowie 2”. Wszyscy od dawna czekaliśmy na ten moment. Kiedy znaleźliśmy się w sali kinowej, usiedliśmy sobie wygodnie w fotelach i z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie seansu. Chwilę później rozpoczął się film, Z zaciekawieniem oglądaliśmy przygody prehistorycznej rodzinki, która wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca na ziemi, które można będzie nazwać ich domem. Kiedy film się zakończył, wyszliśmy wesoło z sali. Po udanym seansie wybraliśmy się na lody. Po drodze rozmawialiśmy o zabawnych i inter
PAKA DLA ZWIERZAKA
Pod takim hasłem Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę karmy dla zwierząt. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć działania naszej gminy na rzecz bezdomnych psów i kotów. Jest to ważne zadanie i cieszymy się, że nasi uczniowie i rodzice tak chętnie przystąpili do tej akcji. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA!!!
1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, czyli święto wszystkich najmłodszych. To wyjątkowa data, a zarazem okazja, żeby okazać miłość swoim pociechom i sprawić, żeby były szczęśliwe. Każde dziecko powinno pierwszego czerwca poczuć się kochane!
Nasi uczniowie ten dzień spędzili na świeżym powietrzu, oddając się beztroskiej zabawie.
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
31 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Bez wątpienia jest to wspaniała okazja, aby zwrócić uwagę na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnych skutków zdrowotnych. Tego dnia i nasza szkoła włączyła się w akcję profilaktyczną. Uczniowie klas IV, V, VI i VII po raz kolejny wykazali się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu plakatów antynikotynowych oraz układaniu rymowanek tematycznych. Mając na uwadze dobro nas wszystkich, powinniśmy na każdym kroku szerzyć zasady zdrowego trybu życia, a papierosom mówić „NIE”!
KIM ZOSTANĘ, GDY BĘDĘ DUŻY?
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły jeszcze nie wiedzą, kim chcą zostać w przyszłości. Aby przybliżyć przedszkolakom specyfikę różnych zawodów, panie zorganizowały wycieczkę do Leśniowic i przeprowadziły dla nich zajęcia otwarte.
Pierwszą instytucją, do której wyruszyli uczniowie był Urząd Gminy Leśniowice. Pani Joanna Jabłońska powitała małych gości z radością. Wizyta, podczas której maluchy dowiedziały się, jak to jest być kobietą – wójtem, upłynęła w bardzo serdecznej atmosferze. Dzieci zobaczyły jak wygląda praca urzędników i zwiedziły budynek naszej gminy. Na pożegnanie Pani Wójt obdarowała swoich gości słodkim upominkiem.
WITAJCIE GOCI!!!
24 maja uczniowie klas III - V wraz z wychowawcami (paniami Alicją Sędłak, Edytą Tarajko i Ewą Stańkowską) udali się do krainy Gotów w Masłomęczu. Tak się złożyło, że Goci stworzyli w Kotlinie Hrubieszowskiej jedno z najważniejszych „gniazd” swoich dziejów i wprowadzili region do wielkiej historii.
NIEBIESKIE MOTYLE 2021
W dniu 19.05.2021 r. oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Sielcu wzięły udział w akcji #niebieskiemotyle2021.
7
NAJPIĘKNIEJSZE ZESZYTY DO JĘZYKA POLSKIEGO
Nasi uczniowie udowodnili, że mimo trudów nauki zdalnej, są bardzo pilni i sumienni w prowadzeniu zeszytów do języka polskiego. Dlatego też komisja szkolnego konkursu „Najpiękniejszy zeszyt do języka polskiego” miała twardy orzech do zgryzienia podczas wyłaniania zwycięzców. Młodzi poloniści naprawdę się starali!
„JEDZIEMY DO ZOO, ZOO, ZOO…”
20 maja br. Krasnoludki z młodszej grupy przedszkolnej udały się w podróż do zamojskiego zoo. Dzieci były niezwykle podekscytowane, ponieważ była to ich pierwsza szkolna wycieczka. Podczas wyjazdu, maluszkom towarzyszyły dwie mamy oraz babcia. Mimo wcześniejszych obaw, pogoda dopisała – cały dzień świeciło słoneczko.
NAGRODY ROZDANE!
W minionym tygodniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego nagrodzili wszystkich uczestników szkolnego konkursu „Wiosna w obiektywie”. Dyplomy i upominki otrzymali:
• Bartuś Iwaniszczuk
• Wojtuś Iwaniszczuk
• Martyna Dżaman
• Lena Słowianek
• Hania Michalczuk
• Nikola Marczenko
„KSIĄŻKA LUSTREM WYOBRAŹNI”
Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole lekcje biblioteczne w klasach I – III z okazji obchodzonego Tygodnia Bibliotek.
W każdej klasie przeprowadzone zostały zajęcia, które miały zachęcić do częstszego korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.
Uczniowie klasy I poznali wiersz „Tydzień” Jana Brzechwy. W skupieniu wysłuchali tekstu. Następnie nazywali i wymieniali w prawidłowej kolejności dni tygodnia. Uczyli się używać określeń związanych z upływem czasu (dziś, jutro, wczoraj). Otrzymali litery rozpoczynające nazwy kolejnych dni, następnie je ozdabiali i przyklejali na przygotowany plakat .
"HOW ARE YOU DOING?" PROGRAM WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ POLSKA – BIAŁORUŚ – UKRAINA
14 maja 2021 roku uczniowie klasy VII uczestniczyli w międzynarodowej, wirtualnej lekcji pod nazwą „Jak się masz?”. Zajęcia odbyły się na platformie Zoom i były poświęcone dziedzictwu kulturowemu oraz historycznemu Polski i Białorusi. W lekcji, oprócz naszej szkoły, wzięły udział: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kleszczowie oraz Szkoła w Woronowie (Białoruś). Zajęcia dla młodzieży zostały zorganizowane w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina.
NIE BOIMY SIĘ POWROTU DO SZKOŁY!!!
Szkołą Podstawowa w Sielcu dołączyła do kampanii społecznej Tydzień Ulgi, której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach akcji, w tygodniu powrotu dzieci do nauki stacjonarnej, nauczyciele zadeklarowali, że powstrzymają się od klasówek, pytania na lekcji i zadawania uczniom zadań domowych. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych w dobie pandemii.
MAMY MISTRZA POLSKI!!!
Jesteśmy bardzo dumni, że uczeń naszej szkoły – Maksymilian Nowak zdobył tytuł Mistrza Polski w Trójboju Siłowym. Ale to nie koniec sukcesów tego młodego zawodnika z Klubu MKS OLIMP CHEŁM, gdyż w swojej kategorii pobił dotychczasowy rekord Polski, uzyskując wynik 180 kg. Wszystko zawdzięcza swojej ciężkiej pracy pod okiem trenera pana Ryszarda Śliwińskiego.
„DOM BEZ KSIĄŻEK, TO DOM BEZ OKIEN”
Pod takim hasłem w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia biblioteczne związane z obchodami Tygodnia Bibliotek, których bohaterką była książka.
Na początku wychowawczyni, pani Ewelina Trubacz, przeczytała opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Mądra głowa zna przysłowia”. Dzieci dowiedziały się, że każda książka otwiera przed nami takie niewidzialne, tajemnicze okno. Czytając, możemy przez nie spojrzeć i zobaczymy wielkie góry, sztorm na oceanie albo norkę kreta i małpę.
ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA
W minionym tygodniu obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku minęło już 230 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!
3 Maja – cóż to za data? Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić młodszym uczniom rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski. Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych, i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było w końcu odzyska
JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM
„Jesteśmy Polką i Polakiem” - pod takim hasłem minął tydzień najmłodszym uczniom naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego w Sielcu poznały symbole narodowe ojczyzny oraz uroczyście odśpiewały hymn Polski. Krasnoludki uczyły się także o swojej gminie oraz miejscowościach, w których mieszkają. Wybrały się na wirtualną wycieczkę po okolicy, poznając liczne zabytki naszej gminy. Wykonały ciekawe prace plastyczne, wśród których znalazł się piękny herb gminy Leśniowice. W ostatnim dniu milusińscy w dość oryginalny sposób zapoznali się z polskimi produktami spożywczymi, którymi ze smakiem się degustowali.
BRAWO CHŁOPCY!!!
W minionym tygodniu rozstrzygnięto konkurs „Dziuplaki w mojej okolicy“, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Leśniowicach. Jego celem było rozbudzenie zainteresowań ornitologicznych. Świetnie z tym tematem poradzili sobie nasi uczniowie. Tomasz Plewiński z klasy I zajął II miejsce, zaś Robert Tarajko z klasy VII - I miejsce.
ZAINSPIROWANI POEZJĄ RÓŻEWICZA
Poezja przenosi nas do innego świata... Poezja skłania nas do refleksji, przemyśleń, do zadumy. Poezja nie jest czymś oczywistym, bo każdy z nas może rozumieć ją na swój sposób. W niej nic nie jest jednoznaczne i dosłowne, aby ją zrozumieć, musimy zanurzyć się w metaforyczność jej słów.
Uczniowie klasy VII wraz z nauczycielką języka polskiego w minionym tygodniu na warsztat pracy wzięli wiersze Tadeusza Rożewicza. Skupili się przede wszystkim na podawaniu słów – kluczy i skojarzeń. Dzięki temu z łatwością można było określić nastrój omawianego utworu poetyckiego.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 277995