WAKACJE PO SIELECKU - DZIEŃ DRUGI
Apetyt rośnie w miarę jedzenia - to prawda stara jak świat! Niewątpliwie potwierdziła się także w naszym przypadku, gdyż po pierwszym dniu wakacji aktywnie spędzonym nad zalewem „Maczuły”, przyszedł czas na wyjazd do Lublina.
Działo się!
Rozpoczęliśmy od seansu w Cinema City w Plazie, gdzie obejrzeliśmy film „Piotruś Królik 2: Na gigancie”. Przyszła pora obiadowa, dlatego naszą wycieczkę skierowaliśmy do restauracji McDonald’s. Kiedy brzuszki były już pełne, należało spalić zbędne kalorie, zatem ruszyliśmy na spacer po mieście. Było intensywnie!
WAKACJE PO SIELECKU - DZIEŃ PIERWSZY
Takie atrakcje tylko z nami! Chociaż wakacje rozpoczęły się na dobre, my nadal nie zwalniamy kroku, a leniuchowanie wcale nam nie w głowach, bo właśnie rozpoczęliśmy letni wypoczynek zorganizowany przez naszą szkołę. Pierwszy dzień upłynął naprawdę pracowicie, gdyż już o 8.30 wyruszyliśmy nad zalew „Maczuły” w Horodysku.
„MOJA MAŁA OJCZYZNA - MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”
Wraz z zakończeniem roku szkolnego, po prawie dwóch miesiącach, przyszedł czas na podsumowanie konkursu filmowego, organizatorem którego był Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach oraz Szkoła Podstawowa w Sielcu.
Jego cele to kształtowanie prawidłowych postaw patriotycznych oraz zachęcenie uczniów do aktywności artystycznej. Tematem nadesłanych prac była Gmina Leśniowice widziana oczami uczestników, jej walory przyrodnicze, zabytki oraz wszystkie inne ważne dla ucznia miejsca. Konkurs adresowany był do klas 4-8 ze szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice.
JUŻ ZA PARĘ DNI, ZA DNI PARĘ…
Rok szkolny 2020/2021 przeszedł już do historii… Zanim jednak tak się stało, cała społeczność naszej szkoły zebrała się na uroczystym apelu, na którym nie mogło zabraknąć zaproszonych gości: Pani Joanny Jabłońskiej – Wójt Gminy Leśniowice i Pani Beaty Kapelusznej – Prezes LSOS, które wręczyły uczniom z najlepszymi wynikami w nauce stypendia, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Tego dnia uczniowie klasy VII pożegnali swoich starszych kolegów oraz wręczyli im upominki. Część artystyczną zaprezentowali trzecioklasiści pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Alicji Sędłak.
TE ALPAKI, TO MIŁE ZWIERZAKI!
Wakacje zbliżają się już wielkimi krokami, więc uczniowie z naszego przedszkola udali się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę.
24 czerwca maluchy odwiedziły hodowlę alpak w Leszczanach, którą prowadzi pani Edyta Wawryniuk. Każdy przedszkolak mógł nakarmić oraz pogłaskać te niezwykle przyjazne
zwierzęta. Zachwytom nie było końca! Alpaki towarzyszyły także naszym milusińskim podczas spaceru na łąkę, gdzie odbył się piknik pod chmurką.
Z uśmiechem na Maczuły
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
(Janusz Korczak)
Każdy z dorosłych kiedyś był dzieckiem, ale niestety nie każdy o tym pamięta. Na szczęście nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sielcu mają doskonałą pamięć i wiedzą, że dzieciństwo to najpiękniejszy okres w życiu, który mija szybko i bezpowrotnie, dlatego warto ten czas wykorzystać w pełni. Szczęśliwe dziecko jest radosne i beztroskie. A co daje milusińskim największe zadowolenie? To oczywiste. Wypoczynek nad wodą.
GMINNY DZIEŃ DZIECKA
Jak bawiliśmy się podczas największego święta wszystkich dzieci? Tego nie da się opisać słowami, więc zapraszamy do fotorelacji!
196
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA
Wianeczku, wianeczku Ty,
Do mego lubego płyń.
Niech woda kwiaty Twe
Do jego serca śle!
20 czerwca mieliśmy zaszczyt wystąpić na Nocy Świętojańskiej nad zalewem Maczuły. Aby umilić licznie przybyłym to niezwykłe wydarzenie, swoje umiejętności zaprezentował na scenie zespół „Jagódki”, wykonując utwory ludowe oraz przewodnicząc obrzędowi puszczania wianeczków.
„BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - OD 30 LAT Z KRUS WYPADKOM ZAPOBIEGAMY”
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
WIELKIE BRAWA DLA JASIA!
14 maja 2021 r. odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej w Dorohusku. W tym roku przybrał formę online. Jesteśmy zaszczyceni, że Jaś Głowacki zajął pierwsze miejsce w kategorii soliści do lat 12, wykonując utwory pt. „Strażak Sam” oraz „Za Tobą pójdę jak na bal” Krzysztofa Krawczyka.
Zachęcamy do obejrzenia festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=Fm3IijM-5z8.
NADSZEDŁ CZAS…
Czerwiec to najweselszy miesiąc w roku dla wszystkich dzieci. Uczniowiez niecierpliwością czekają na upragnione wakacje!
Zakończenie roku w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Sielcu miało miejsce 16 czerwca br. Pożegnanie przybrało wyjątkowy charakter. Na boisku odbył się bowiem festyn rodzinny. Tego dnia przed szkołą, oprócz maluchów, pojawili się takżeich ro dzice, by wspólnie wziąć udział w pikniku pod chmurką.
WĘDRÓWKA ŚCIEŻKĄ PRZYRODNICZĄ „CZAHARY”
16 czerwca grupa Szkolnego Koła Turystycznego „Włóczykij” udała się w podróż do Poleskiego Parku Narodowego.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od miejscowości Zastawie, gdzie swój początek ma ścieżka dydaktyczna „Czahary”. Warto dodać, że jest to pierwsza trasa PPN prowadząca przez Bagna Bubnów. Dzięki drewnianym pomostom mogliśmy poznać i podziwiać tajemnice torfowisk. Po drodze korzystaliśmy z licznych udogodnień - wieże, platformy widokowe czy zadaszone altanki. Bez wątpienia największą atrakcją ścieżki jest liczna fauna i flora, a zwłaszcza występowanie na terenie parku wodniczki - najmniejszego migrującego ptaka w Europie. Schronienie znajdują tutaj również żurawie, które koncentrują się na Bagnie przed odlotem. Po sprawnie pokonanej trasie (6.5 km!) z apetytem ruszyliśmy do Chełma, aby posilić się w McDonalds.
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „MAGICZNE DRZEWO”
Dnia 26.05.2021r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „MAGICZNE DRZEWO” dla przedszkoli oraz klas I - III szkół podstawowych. Jego główne cele to: promowanie postaw proekologicznych z okazji Światowego Dnia Ziemi oraz udział w projekcie badawczym „Drzewa wokół nas – uczymy się we współdziałaniu”.
ZDROWIE NA TALERZU
W dniu 25 marca 2021 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs „Zdrowie na talerzu” zorganizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczno-techniczną obrazującą nową piramidę żywienia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Konkurs był adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego. Tym bardziej cieszy fakt, iż uczeń naszej szkoły -Hubert Roman został wyróżniony. Nad całością czuwała Pani Agnieszka Szpejda.
MACZUŁY WELCOME TO
Uczniowie klas VI i VIII doskonale wiedzą, że SPORT TO ZDROWIE, dlatego tak chętnie wzięli udział w szkolnym rajdzie rowerowym nad Zalew Maczuły, który odbył się 17 czerwca. Jego głównym założeniem było propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i turystyki blisko własnego miejsca zamieszkania. Wspaniała pogoda i słoneczko sprawiły, że postanowiliśmy aktywnie spędzić czas przed zbliżającym się końcem roku szkolnego.
AMELKA I ROBERT WYRÓŻNIENI
2 czerwca odbyło się podsumowanie III Konkursu Fotograficznego im. Augusta Cieszkowskiego LEŚNY ALBUM zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Spośród 256 zdjęć nadesłanych przez uczniów z całego regionu, uczennicy naszej szkoły - Amelce Nitrepskiej udało się otrzymać wyróżnienie za fotografię „Love las”. Poza tym czasopismo „Ziarno” przyznało własne wyróżnienia 20 uczestnikom, w tym Robertowi Tarajko. Jego zdjęcie „Nie śpię, czuwam” zostanie opublikowane na łamach pisma. Dla laureatów i wyróżnionych autorów przygotowano dyplomy i nagrody rzeczowe oraz fotografie w okolicznościowej oprawie. Warto dodać, że oprócz nagrodzonych udział w konkursie wzięli: Michalina Jonaszek, Hubert Roman i Przemysław Trubacz.
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „CO ZAWDZIĘCZAM PSZCZOŁOM?”
Pod koniec maja rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Co zawdzięczam pszczołom?”. W gronie laureatów znalazła się nasza uczennica z oddziału przedszkolnego - Lidia Cichocka. Jej dzieło zostało dostrzeżone i wyróżnione spośród 346 prac z grupy wiekowej przedszkolaków. Pracę plastyczną młoda artystka wykonywała samodzielnie, a inspiracją do jej stworzenia była książka Piotra Sochy pt. „Pszczoły”.
NA PLAŻY, NA PLAŻY FAJNIE JEST
9 czerwca uczniowie klasy 7 udali się w podróż do Okuninki nad Jezioro Białe. Po wielu miesiącach zdalnej nauki taki wyjazd to strzał w dziesiątkę. Po dotarciu na miejsce, na rozgrzewkę udaliśmy się na spacer dookoła jeziora. Po ponad czterokilometrowej wyprawie wszyscy nabrali apetytu na smaczny posiłek. Dużą popularnością cieszył się salon gier. Piękna aura sprzyjała również kąpielom i plażowaniu na brzegu jeziora. Ten wspólnie spędzony czas okazał się dla wszystkich ciekawą formą odpoczynku i relaksu w gronie rówieśników.
JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ
9 czerwca uczniowie klas III, IV i V wybrali się na wyjazd integracyjny do Chełma w ramach Dnia Rodziny. Atrakcji było bez liku! Pogoda dopisała, więc rozpoczęliśmy od spaceru. Za cel obraliśmy sobie chełmską Górkę. Tam, wdrapując się na najwyższy punkt i podziwiając piękne widoki, troszkę się zmęczyliśmy, więc należała nam się nagroda w postaci przepysznych lodów.
WYRÓŻNIENIE MACIEJA W REGIONALNYM KONKURSIE RECYTATORSKO - FOTOGRAFICZNYM
Szukam nauczyciela i mistrza
niech przywróci mi wzrok słuch i mowę
niech jeszcze raz nazwie rzeczy i pojęcia
niech oddzieli światło od ciemności
T. Różewicz
2 czerwca w zamojskim Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące zmagania w Regionalnym Konkursie Recytatorsko – Fotograficznym, który został zorganizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Nie mogło zabraknąć na nim naszego ucznia - Macieja Korpula, któremu udało się zdobyć wyróżnienie w kategorii fotograficznej. Towarzyszyli mu Rodzice - pani Iwona i pan Jerzy.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 277959