BRAWA DLA AMELKI!!!
Amelia Nitrepska zajęła I miejsce w III Wojwódzkim Konkursie Plastycznym "Moje Pi" zorganizowanym przez Koło Dydaktyków MaFiI działające w Instytucie Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie.
Jego celem była popularyzacja matematyki oraz pogłębianie zainteresowań tym przedmiotem, w szczególności liczbą Pi. Udział w konkursie wzięli również uczniowie: Justyna Hulkiewicz i Karolina Pawliczuk (klasa VII) oraz Michalina Jonaszek, Hubert Roman i Robert Tarajko (klasa VIII).
BAJKOWE KRÓLESTWO
W oddziale przedszkolnym odbyła się lekcja biblioteczna. Celem spotkania była popularyzacja wśród najmłodszych czytelników literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni u dzieci oraz wytwarzanie pozytywnych skojarzeń związanych z biblioteką .
Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach, w skupieniu wysłuchały bajki o Smerfach. Chętnie dobierały postacie ulubionych bohaterów do swoich upodobań.
SPRAWOZDANIE Z AKCJI ZBIERANIA NAKRĘTEK
Kolejny raz w naszej szkole kontynuowaliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.).
Przedsięwzięcie miało przede wszystkim wymiar charytatywny- pomoc dzieciom niepełnosprawnym, ale także ekologiczny – recykling. Zebrane nakrętki zawieźliśmy do punktu zbierania przy Urzędzie Gminy w Leśniowicach.
ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA DZIEŃ SKARPETEK NIE DO PARY
21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
My również dołączyliśmy do obchodów tego dnia, biorąc udział w akcji, której symbolem stała się skarpetka, trochę przypominająca dodatkowy chromosom, który posiadają osoby z tym zespołem. Na znak solidarności i aprobaty założyliśmy tego dnia skarpetki nie do pary.
W SIELCU ROI SIĘ OD TALENTÓW
Korzystając z tego mili,
że się wszyscy zgromadzili,
talent swój Wam dziś pokażę,
mimo stresu się odważę!
Po balecie, po piosence
klaskać będą wszystkie ręce.
A zabawa tak radosna,
no bo przecież dzisiaj wiosna!
8
WIOSNA ZAWITAŁA DO SIELCA
Wiosna u nas już od rana,
każda buzia roześmiana.
Kto prowadzi dzisiaj lekcje?
Dowiedz się! I to koniecznie!
To jest bowiem ósma klasa,
co przepyta nawet asa.
Aby wokół było miło,
od zieleni się roiło.
Każdy włożył strój zielony –
tak jak wiosna przystrojony.
Aby dzień zakończyć miło
gaik w dłonie się chwyciło.
ACH, TA ℼ-ĘKNA LICZBA PI
Dnia 14 marca obchodzone jest święto niewątpliwie najsłynniejszej liczby świata, czyli liczby Pi. Dlaczego akurat tego dnia? W amerykańskim zapisie wartość liczby Pi, czyli 3,14, to jednocześnie 14 marca (w tym zapisie podajemy najpierw miesiąc, następnie dzień).
W szkole uczymy się, że liczba Pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy, chociaż można ją spotkać w niezliczonych wzorach matematycznych czy fizycznych. Zazwyczaj zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb.
SOLIDARNI Z UKRAINĄ
Sielcu zaprojektowali plakat, pragnąc w ten sposób okazać wsparcie dla poszkodowanych i wyrazić wdzięczność za ich ogromną odwagę i poświęcenie. W swojej pracy dzieci odniosły się do flagi Ukrainy. Kolor błękitny, nawiązujący do barwy nieba, interpretowano jako symbol pokoju, a żółty, kolor zboża, jako symbol bogactwa ziemi ukraińskiej. Każdy element naszego szkolnego projektu dowodzi, jak bardzo jesteśmy myślami i sercem z Ukrainą!
„POEZJA JEST JAK OBRAZ”
Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Sielcu wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim. Zaproszeni goście – koledzy z klasy IV - mieli okazję wysłuchać fragmentów utworu Adama Mickiewicza. Mimo ogromnych emocji i tremy, szóstoklasiści spisali się znakomicie. Pierwsze miejsce przyznano Ani Jachimczak, drugie otrzymała Zuzia Biziorek, trzecie - Szymon Rejman, czwarte - Maciej Soczyński, piąte zaś - Hubert Sitarz. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dyplomami i upominkami
NA CZEŚĆ SZEWCZYKA
Uczniowie klasy IV już od kilku lekcji języka polskiego goszczą w magicznym świecie baśni. Podczas zajęć poznali już wiele niezwykłych postaci. Jedną z nich był szewczyk, który swoją postawą wzbudził sympatię czytelników. To właśnie na jego cześć dzieci postanowiły nauczyć się kaszubskiego tańca ludowego, którego podstawę stanowi naśladowanie pracy szewca – wbijanie ćwieków oraz jego zabawę w czasie wolnym.
FINAŁ KONKURSU WALENTYNKOWEGO
9 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Polegał na wykonaniu kartki walentynkowej i przesłaniu zdjęcia do organizatorów.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. A byli to:
- Maja Pawlak (kl. V)
- Szymon Mróz (kl. V)
- Patrycja Kluga (kl. V)
- Konrad Kozło
DZIEŃ KOBIET
8 marca cała społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Kobiet. Moc życzeń popłynęła w kierunku płci pięknej od panów, którzy tego dnia zadbali, by każda kobietka poczuła się wyjątkowo.
Za ciepłe słowa i upominki bardzo dziękujemy!
20
BAŚNIOWY PANTOFELEK
Baśnie należą do tych utworów, które są bardzo chętnie czytane i omawiane na lekcjach języka polskiego. Przenoszą nas do niesamowitego świata, w którym dobro zawsze zwycięża, a źli bohaterowie ponoszą klęskę. Nie mogło być inaczej również w przypadku Kopciuszka. Dziewczyna, za sprawą Dobrej Wróżki, wybiera się na bal, olśniewając swoją urodą. Niestety, uciekając w pośpiechu, zgubiła pantofelek... A kto go odnalazł?
GRY PLANSZOWE NA LEKCJI HISTORII
Gry planszowe od kilku lat przechodzą prawdziwy renesans. Stały się popularnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Uczniowie klasy ósmej w ramach podsumowania pracy na lekcjach historii stworzyli własne gry planszowe do rozdziału „Świat po II Wojnie Światowej”. Jak się szybko okazało, zaprojektowanie własnej gry nie jest tak trudne, jak się wydaje i może przynieść dużo radości. Wspólne tworzenie czegoś z niczego jest fascynującym i inspirującym doświadczeniem. Uczniowie w kilkuosobowych grupach projektowali plansze, obmyślali zasady i spisywali instrukcje, określali cel gry i zakres tematyczny, wymyślali zagadki i pytania – powtarzając i utrwalając zdobytą wiedzę. Stworzone przez uczniów gry były bardzo różnorodne i pomysłowe. Cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród samych projektantów, jak i innych graczy, gdyż docelowo drużyny wymieniały się swoimi pracami, aby każdy mógł sp
SZYDEŁKOWANIE KROK PO KROKU
Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Sielcu uczestniczyli w lekcji szydełkowania. Robótki ręczne na szydełku są nie tylko efektowne i ciekawe, ale również rozwijają twórcze myślenie, sprawność manualną, dokładność i poczucie estetyki oraz cierpliwość. Jest to też odpoczynek od zajęć szkolnych, wyciszenie i odreagowanie emocji i napięć. Gorąco polecamy!
CEGIEŁKA DLA UCHODŹCÓW
W całej gminie organizowane są akcje pomocowe dla Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Sielcu, którzy od samego rana przygotowywali kanapki dla uchodźców z Ukrainy. Pamiętajmy - okazane dobro - wraca!
4
ZOSTAŃ DZIŚ MOJĄ WALENTYNKĄ!!!
Walentynkowa atmosfera zapanowała również na świetlicy szkolnej. Dzieci musiały wykazać się bowiem niebywałą spostrzegawczością, by odszukać ukryte w sali serduszka. Trochę ruchu nie zaszkodzi!
Potem przyszedł czas na znalezienie swojej drugiej połowy, czyli dopasowanie dwóch części tego samego serca. Na szczęście wszystkim się udało!
POCZTA WALENTYNKOWA JEST JUŻ GOTOWA!
Ferie już za pasem, ale nie mogliśmy zapomnieć o bardzo ważnej dacie. To właśnie 14 lutego swoje święto obchodzą wszyscy zakochani. My postanowiliśmy troszkę przyspieszyć i już 11 lutego do dzieła ruszyła poczta walentynkowa. Miłosne wyznania trafiły w odpowiednie ręce, a to dzięki miłosnym posłańcom z klasy IV.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 277911