NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH MAM PRZESYŁAJĄ ŚWIETLICZAKI!
Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom.
NIKOLA NAGRODZONA
6 maja 2022 roku w Placówce Terenowej KRUS Oddział Chełm obyło się uroczyste wręczenie nagród XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. W etapie powiatowym z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła uczennica klasy I Nikola Adamczuk. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-4, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu.
MALI OGRODNICY W AKCJI
W miniony piątek dzieci z grupy świetlicowej wraz z paniami Edytą i Ewą zabrały się do pracy. Zakasały rękawy, w dłonie chwyciły narzędzia i ruszyły przed szkołę, by wysadzić rozsady swoich kwiatów. Nie zapomniały także o odpowiednim nawodnieniu roślin. Nagietki, astry, cynie – to one od teraz będą zdobiły rabatkę. Wspólna praca sprawiła wszystkim wiele radości. Mali ogrodnicy spisali się na medal!
ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ
20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji maluchy z dwóch grup przedszkolnych obejrzały filmik edukacyjny o życiu tych pożytecznych owadów. Dowiedziały się, jak ważną rolę dla Ziemi i człowieka odgrywają pszczoły. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne i wzięły udział w pamiątkowej sesji zdjęciowej w pszczelej fotobudce.
HOBBIT, KTÓRY ZAPRAGNĄŁ RUSZYĆ W ŚWIAT…
17 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli wraz z panią Ewą, może nie w świat, tak jak bohater spektaklu, ale do Chełmskiego Domu Kultury. Celem wycieczki było przypomnienie sobie przygód hobbita z powieści J. R. R. Tolkiena, czyli Bilba Bagginsa. Ta z pozoru prosta opowieść, tak naprawdę niesie za sobą uniwersalne przesłanie. Przede wszystkim jest to historia podróży, która odbywa się w każdym z nas. Mówi także o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości, która wznosi się ponad podziałami. To opowieść o odwadze i poświęceniu.
DZIEŃ ZIEMI I PROMOCJI ZDROWIA
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. Jest to wspaniała okazja, aby nagłośnić właściwe zachowania na rzecz przyrody, naszej planety. W tym dniu w naszej szkole nauczyciele: Magdalena Zańko, Tomasz Wielopolski, Jarosław Smalej oraz Ewa Kalinowska wraz z uczniami z kl. VIII przygotowali inscenizację. Serwis informacyjny pt. „Teleexpress” w żartobliwy sposób przedstawił najnowsze wiadomości przyrodnicze. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji ze świata mody -tu klasy pod okiem swoich wychowawców przygotowały stroje z materiałów takich jak plastikowe i tekturowe opakowania. Na scenie zatańczyła także grupa „Zieloni” z klasy VIII.
RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE- HAFT DIAMENTOWY
Haft diamentowy pełny - full drill, choć znany od niedawna, cieszy się dużą popularnością. Jego wykonanie również nie jest trudne, o czym przekonali się uczniowie klas V oraz VI Szkoły Podstawowej w Sielcu. W czasie zajęć technicznych dzieci tworzyły efektowny, trójwymiarowy obraz za pomocą kolorowych diamencików, które połyskują w słońcu tysiącami barwnych refleksów. Ukończona praca nadaje się do powieszenia na ścianie, a nawet do oprawienia w ramkę i podarowania bliskiej osobie w ramach prezentu. Wykonanie również nie jest trudne, daje wiele satysfakcji i pomaga się odstresować.
WYCIECZKA DO LUBLINA
29 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć bajkę „O krasnoludkach i sierotce Marysi” w nowej odsłonie. Poznaliśmy między innymi żabę, która nie umie śpiewać, ale śpiewa, gąski oraz Marysię i krasnoludki, rzecz jasna. Udaliśmy się na spektakl do Teatru Muzycznego w Lublinie. Kolejnym punktem wycieczki był obiad w ekskluzywnej restauracji. Tutaj mieliśmy także okazję wykazać się znajomością zasad savoir-vivre. Rzecz to oczywista, że wypadliśmy świetnie. Jednak najbardziej wyczekaną atrakcją był park trampolin Mania Skakania. Zażyliśmy sporą dawkę ruchu, po czym nadszedł czas powrotu. Zadowoleni i trochę zmęczeni, wróciliśmy do szkoły.
„OJCZYZNĘ KOCHA SIĘ NIE DLATEGO, ŻE WIELKA, ALE DLATEGO, ŻE WŁASNA”
„OJCZYZNĘ KOCHA SIĘ NIE DLATEGO, ŻE WIELKA,
ALE DLATEGO, ŻE WŁASNA”(SENEKA)
6 maja społeczność Szkoły Podstawowej w Sielcu uczestniczyła w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Pani Joanna Jabłońska – Wójt Gminy Leśniowice, Pani Beata Kapeluszna – Prezes LSOS oraz rodzice.
PREZENTACJA OLIWII NAGRODZONA
Jest nam niezmiernie miło, że uczennica naszej szkoły, Oliwia Kowalczuk, zajęła II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną w języku angielskim „Our planet, our health”. Organizatorem był Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 06.04.2022 r.
MIĘDZYSZKOLNE POTYCZKI TEATRALNE
Grupa teatralna „Decorum” działająca w Szkole Podstawowej w Sielcu pod kierunkiem pani Ewy Stańkowskiej wystąpiła w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie podczas Dni Teatru. Zaprezentowała widowisko „Balladyna”, łączące w sobie pantomimę, śpiew, taniec, recytację…
Aktorzy z klasy VIII otrzymali dyplom za zajęcie II miejsca oraz wartościową nagrodę dla szkoły.
„MÓJ DZIECIĘCY ŚWIAT”
W piękne, słoneczne, kwietniowe popołudnie dwoje dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Sielcu wzięło udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „Mój dziecięcy świat”.
Odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie. W zmaganiach recytatorskich wzięło udział 28 uczestników, a naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Hulkiewicz w wierszu „Kłamczucha” oraz Jakub Sak w wierszu „Stefek Burczymucha”. Uczniowie w recytacji wykazali się ogromną interpretacją emocjonalną, znajomością tekstu, doskonałą dykcją oraz wspaniałym kontaktem wzrokowym ze zgromadzoną publicznością. Kasia w ocenie jury otrzymała wyróżnienie, a wraz z nim dyplom i nagrodę książkową, zaś Jakub dyplom za uczestnictwo oraz gadżety szkolne ze słodyczami.
KSIĄŻKI ZA DRZEWO – 2022 DOTARŁY DO SIELCA
Jak informowaliśmy już wcześniej, nasza grupa świetlicowa, pod okiem pań Edyty Tarajko i Ewy Stańkowskiej, dołączyła do ogólnopolskiej akcji KSIĄŻKA ZA DRZEWO – 2022. Okazją do tych działań stał się Dzień Ziemi.
Przypominamy, że zadanie polegało na posadzeniu drzewa i zapisaniu go na stronie podanej przez organizatora. W zamian ekolodzy mogli sobie wybrać książkę. Tak też zrobiliśmy, a książki już dotarły do naszej szkoły!
AKCJA „ŻONKILE 2022”
Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia.
(Marek Edelman – ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim)
We wtorek, 19 kwietnia, w 79 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, rozpoczęła się X edycja akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku akcję wsparli: Irena Santor, Krzysztof Gonciarz, Eliza Rycembel, Janusz Gajos, Andrzej Piaseczny, Aleksandra Popławska.
„KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" – III EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
25 kwietnia w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku odbył się III Wojewódzki Konkurs „Katyń... Ocalić od Zapomnienia". Honorowy patronat nad Konkursem objęli: Minister Marcin Romanowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Teresa Hałas Poseł na Sejm RP, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Instytut Pamięci Narodowej o/Lublin, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Włodawa, Dariusz Filipczak Nadleśnictwo Sobibór, Urząd Gminy Hańsk, Starostwo Powiatowe we Włodawie.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
Uczniowie klasy I uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Książki. Zapoznali się z baśnią „O rybaku i rybce”.
Na początku dzieci z uwagą słuchały historii poczciwego rybaka, który złowił złotą rybkę spełniającą życzenia oraz jego chciwej żony, która przekonała się, że pieniądze szczęścia nie dają.
ŚWIETLICOWE OBCHODY DNIA ZIEMI, CZYLI KSIĄŻKA ZA DRZEWO – 2022
Fundacja Ekologiczna ARKA wystartowała z ogólnopolską akcją „Książka za drzewo”, która łączy tematykę ekologiczną z promocją książek i czytelnictwa.
Zadanie polega na posadzeniu drzewa i zapisaniu go na stronie podanej przez organizatora. W zamian ekolodzy mogą sobie wybrać książkę.
Celem przedsięwzięcia jest nauka szacunku do książek i promocja czytelnictwa. Wiążą się z niezwykle ważną ideą sadzenia drzew – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ARKA i pomysłodawca akcji.
A PO ŚWIĘTACH WYJAZD DO LUBLINA…
20 kwietnia 2022 r. uczniowie klas IV - VIII (43 osoby) wraz z opiekunami: p. Edytą Tarajko, p. Sylwią Tomaszewską, p. Ewą Stańkowską i p. Jarosławem Smalejem wyruszyli na wycieczkę do Lublina.
Najstarsi, w ramach X akcji „Żonkile”, udali się na Majdanek w Lublinie. Głównym celem było pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej. W hołdzie złożyliśmy bukiet żonkili z przydomowego ogródka Marcina Malinowskiego oraz zapaliliśmy znicze.
„ŚWIĘTA RAZEM”
Wolontariusze z naszej szkoły, chcąc wywołać uśmiech na twarzach Seniorów i pomóc im w radosnym przeżywaniu Świąt, przyłączyli się do akcji KARTKA DLA SENIORA.
Z radosnym przesłaniem, chętni uczniowie, odwiedzali ludzi samotnych i starszych, wręczając kartki samodzielnie wykonane, które brały udział w szkolnym konkursie wielkanocnym.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 277798