PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA - PODSUMOWANIE PROJEKTU
Przez cały rok szkolny 2021/20022 podopieczni świetlicy szkolnej realizowali projekt edukacyjny PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA. Autorem i koordynatorem jest Ludmiła Fabiszewska –nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Nad przebiegiem i realizacją akcji w naszej placówce czuwały panie Ewa Stańkowska i Edyta Tarajko.
„GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM”
W minionym roku szkolnym klasa szósta wraz z panią Edytą Tarajko realizowała program edukacyjny „Godziny Wychowawcze ze Światem”. W ramach zajęć wychowawczych zrealizowaliśmy dziewięć tematów związanych z edukacją globalną, które stały się pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość. Dzięki udziałowi w programie uczniowie i uczennice kształtowali postawy otwartości i odpowiedzialności.
NIECH ŻYJĄ WAKACJE, NIECH ŻYJĄ POLE I LAS, I NIEBO I SŁOŃCE, WOLNY, SWOBODNY CZAS!
28 czerwca 2022 roku chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sielcu wybrali się na film animowany „Buzz Astral” do Kina „Zorza” w Chełmie. Bajka pokazała dzieciom, jak wiele przeciwności losu można pokonać, kiedy pomagamy sobie wzajemnie i współpracujemy. Po zakończonym seansie przyszedł czas na lody. Ta zimna, i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każdy mógł samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Po pysznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do domu.
ZBIÓRKA DLA GABRYSIA
Gabryś Białasek to chłopiec z zespołem Downa, który potrzebuje pomocy. Ważna jest rehabilitacja, by mógł być bardziej sprawny. Jest otoczony wsparciem „Fundacji Młodych Talentów”.
Nasza społeczność okazała wsparcie, przekazując nakrętki. Zebraliśmy ich sporo. Tata Gabrysia odebrał je od nas.
Za zbiórkę dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
PIERWSZY DZIEŃ WYPOCZYNKU LETNIEGO ,,SPOTKANIE Z DUCHEM - TYLKO DLA ODWAŻNYCH!”
Nareszcie nadeszły długo przez wszystkich oczekiwane wakacje. Po roku ciężkiej nauki, każdy na nie zasłużył. Jednak uczniowie z Sielca wypoczynek zaczęli bardzo aktywnie. Pierwszego dnia przeżyli przygodę w kredowym labiryncie, zwiedzając jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce. Podziemia w Chełmie należą do unikalnych na skalę europejską labiryntów – pozostałości średniowiecznej kopalni kredy. Przez setki lat pozyskiwaniem kredy zajmowali się mieszkańcy, którzy drążąc tunele pod swoimi domostwami stworzyli wielopoziomową sieć labiryntów. Aktualnie udostępniona jest trasa turystyczna, która przebiega pod ścisłym centrum Chełma. W trakcie godzinnej wędrówki dreszczyku emocji dostarczyło spotkanie z Duchem Bieluchem. Ci z problemami sercowymi zdecydowanie powinni zostać na powierzchni 😉 – gdyż jest to atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach. Po tak mrożącej krew w żyłach wypraw
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł moment, na który wszyscy czekali, czyli podsumowanie roku szkolnego 2021/2022. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Joanna Jabłońska – Wójt Gminy Leśniowice, Pani Beata Kapeluszna – Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo – Samorządowego, zaś rodziców reprezentowała Pani Elżbieta Malinowska. Spotkanie uświetnił występ uczniów z klasy III pod kierunkiem Pani Beaty Bańki. Oprócz radości z nadchodzących wakacji, był też czas na chwile wzruszenia, gdyż pożegnaliśmy najstarszych uczniów naszej szkoły.
DLA RODZICÓW NA LUDOWO GRAMY I PRZEDSZKOLE DZIŚ ŻEGNAMY
21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z Dniem Rodziny.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi: panią Joanną Jabłońską Wójt Gminy Leśniowice, panią Martą Sulej – Dobosz Zastępcą Wójta Gminy Leśniowice, panią Alicją Weberman I Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, panią Elżbietą Malinowską Przewodniczącą Rady Rodziców, Beatą Kapeluszną Prezes LSOS oraz ks. Grzegorzem Zającem.
NASZA UCZENNICA WYRÓŻNIONA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKO – PLASTYCZNYM
Już w pierwszym roku nauki w szkole podstawowej można rozwijać swoje talenty. Udowodniła to Lidia Cichocka, która wykonała przepiękną pracę plastyczną o tematyce rodziny na XXII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem” pod hasłem: „KOBIETA I MĘŻCZYZNA DAREM DLA…”. Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w kategorii prace plastyczne. Warto dodać, że na tegoroczną edycję wpłynęło ponad 1200 prac, w tym 909 w kategorii plastycznej. To jeden z najdłużej organizowanych konkursów literacko - plastycznych. Od lat cieszy się zasłużoną renomą, a patronatem honorowym objęli go m. in.: Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelska Kurator Oświaty.
ROBERT - FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY NA „NAJLEPSZEGO PRZYRODNIKA 2022”
3 czerwca br. w Sali Widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przyrodniczych oraz wręczenie nagród.
Uczeń naszej szkoły, Robert Tarajko, został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy na „Najlepszego Przyrodnika 2022”.
II WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZO- FOTOGRAFICZNY
Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów z klas 8 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Sielcu, które wzięły udział w II WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZYRODNICZO - FOTOGRAFICZNYM „Zjawisko przyrodnicze”, organizowanym przez LCSDN. Polegał na wykonaniu zdjęcia zjawiska przyrodniczego, a następnie opisaniu go w kilku słowach. Swoje prace zgłosili Julia Pawliczuk, Robert Tarajko, Karolina Pawliczuk, Justyna Hulkiewicz oraz Marcin Malinowski. Autorzy wszystkich zdjęć zasługują na docenienie, ponieważ udział w tym konkursie pozwolił nie tylko na zdobycie i pogłębienie wiedzy dotyczącej zjawisk przyrodniczych, ale też dostrzeżenie, jak bardzo autorzy tych pięknych fotografii są rozmiłowani i świadomi otaczającego świata.
„CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT" - PLENER MALARSKI U ŚWIETLICZAKÓW
10 czerwca wychowankowie świetlicy wybrali się na dwór, aby oddać się wspaniałej zabawie plastyczno-sensorycznej, czyli malowaniu na folii stretch. W ten sposób zrealizowaliśmy zadanie nr 45 „Chodź, pomaluj mój świat" z projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała".
Prosta zabawa dla dzieci i dorosłych, której oddaliśmy się z wielką uciechą, przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz okazję do artystycznych uniesień. Uczniowie niezwykle zgodnie i twórczo oddawali się swoim własnym natchnieniom, co zaowocowało pięknym wytworem artystycznym. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie powrócimy do tak fantastycznej zabawy.
MOTYLKI I SÓWKI NA WARSZTATACH W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ WOLAWCE
9 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach, które odbyły się w Zagrodzie Edukacyjnej Wolawce.
Na początek najmłodsi własnoręcznie oczyścili papierem ściernym, przygotowane przez pana Jana Cudaka, drewniane kurki i koguciki. Potem w ruch poszły pędzle i farbki. Każdy pomalował wybraną przez siebie figurkę.
LIDKA LAUREATKĄ „MIODOWEGO” KONKURSU PLASTYCZNEGO
W niedzielę, 5 czerwca, odbył się najsłodszy festyn w regionie - „Nadbużańskie Święto Pszczoły w Okszowie”. Tegoroczna, 24 edycja, zorganizowana została przez Związek Pszczelarzy w Chełmie wraz z wójtem Gminy Chełm i Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.
Impreza obfitowała w przygotowane stoiska, gdzie można było posmakować najróżniejszych miodów, skosztować potraw regionalnych, poznać tajniki pszczelarstwa czy zakupić rękodzieła lokalnych twórców.
KLASA VIII NA WYCIECZCE KLASOWEJ W KRASNOBRODZIE
3 czerwca wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę klasową na Roztocze - do Krasnobrodu i Suśca.
Roztocze to pasmo lesistych wzgórz i pagórków poprzecinanych przez doliny rzeczne, m.in. Wieprza i Tanwi, ciągnących się łukiem od Kraśnika na Lubelszczyźnie, przez Zamość, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów, Krasnobród, Biłgoraj aż po Lwów na Ukrainie.
JASIO LAUREATEM KONKURSU „DZIEDZICTWO NATURY”
27 maja na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, w tym roku pod hasłem „Dziedzictwo Natury”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, zaś patronat medialny -„Nowy Tydzień –tygodnik lokalny”. Komisja konkursowa w kategorii klas I – III wyróżniła pracę naszego ucznia Jasia Głowackiego, który po raz kolejny udowodnił, że drzemią w nim ogromne pokłady kreatywności i talentu. Laureatom organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie spotkania zorganizowano pokaz strzelecki i poczęstowano uczestników pysznymi lodami.
DZIEŃ DZIECKA
To był dzień pełen przygód i niepowtarzalnych wrażeń! Nie mogło być inaczej, bo przecież obchodziliśmy Dzień Dziecka.
Uczniowie klas I – VIII wyruszyli do Chełma, a tam oddawali się beztroskiej zabawie, bo przecież o to chodziło. Kino, kręgle, lody, wizyta w KFC, spacer po mieście, a nawet warsztaty z przygotowania pizzy – to główne atrakcje, które przygotowaliśmy na 1 czerwca.
TEATR, TEATR NIECH ŻYJE NAM!
30 maja w naszej szkole obchodziliśmy wielkie Święto Teatru. Od 27 marca, czyli od Międzynarodowego Dnia Teatru, uczniowie ciężko pracowali, by wreszcie zaprezentować efekty swojego wysiłku. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę teatralną, a na scenie pojawili się młodzi aktorzy.
Klasa VII, pod kierunkiem pani Alicji Sędłak, wcieliła się w bohaterów „Opowieści wigilijnej” i zabrała nas w podróż z trzema duchami, które ostatecznie doprowadziły do przemiany Ebenezera Scrooge’a. Był to spektakl cieni.
FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO
W miniony wtorek, Robert Tarajko, uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej w Sielcu, uczestniczył w uroczystym podsumowaniu Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę bajkę, baśń, legendę”.
Odbyło się ono w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie – Hucie. Miło nam poinformować, że nasz młody literat zajął III miejsce, a jego utwór znalazł się w publikacji „Wędrówki do świata wyobraźni”, które stanowią niezapomnianą pamiątkę. Z rąk przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Chełmie otrzymał dyplom i nagrodę.
MOTYLKI I SÓWKI W "BABCINYM ZAKĄTKU"
1 czerwca - data wszystkim znana, świętujemy Dzień Dziecka od samego rana! Babcia Tereska nas zaprosiła i pobyt w swoim zakątku uatrakcyjniła.
Na początek Izbę Ludową "Wrzeciono" zwiedziliśmy, potem czas aktywnie na świeżym powietrzu spędziliśmy.
Bawiliśmy się i piekliśmy kiełbaski razem z rodzicami, powróciliśmy do szkoły obdarowani pięknymi prezentami.
WARZYWA I OWOCE SĄ KOLOROWE, SMACZNE I ZDROWE!
W piątek, 27 maja 2022 roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sielcu mogli się o tym przekonać, dzięki pobytowi na farmie Wolawce. Dzieci z klas I, II oraz III pod czujnym okiem pani Agnieszki Poźniak i pana Jana Cudaka poznały długą i trudną drogę warzyw i owoców z pola na stoły kuchenne. Uczestnicy wyjazdu próbowali samodzielnie przygotować ziemię, grabiąc ją, wytyczając grządki i siejąc w niej wcześniej przygotowane nasiona.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 277800