„ Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu.”
Dnia 14.10.2022 r., wspólnie ze Szkołą Podstawową w Leśniowicach, świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Uroczysta akademia, którą swoim przybyciem uświetnili licznie przybyli goście, odbyła się w Domu Przyjęć "Słowianka". Jest nam niezmiernie miło że tego dnia byli z nami: Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, Pani Beata Kapeluszna - Prezes Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo –Samorządowego, Pani Jolanta Harmata, Pani Ewa Szornal, Pani Ewelina Sołtys - członkowie Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo Samorządowego, Pan Dariusz Sułkowski - Starszy Wizytator Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pani Ewelina Śliwińska-Prokop - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, Pani Lucyna Sak - Skarbnik Gminy Leśniowice, Pan Wiesław Wierzchoś - Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, pani Barbara Jamróz - Przewodnicząca Komisji Socjalnej Rady Gminy,
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
MŁODZI MAJĄ GŁOS! ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Praca w zarządzie to bardzo zaszczytna i odpowiedzialna funkcja. Nasi uczniowie, którzy piastowali ten urząd w latach ubiegłych udowodnili, że młodzi naprawdę mogą współdecydować o swoich szkolnych losach. Wszystkie kandydatki wykonały plakaty ze swoim programem na najbliższy rok, padły wielkie obietnice, ale wierzymy, że wszystkie zostaną zrealizowane.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
6 października 2022r. nasza szkoła uczestniczyła w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV – VI zapytani przez panią Sylwię: „Jakie święto matematyczne obchodzimy w październiku?”, bez wahania odpowiedzieli, że dzień tabliczki mnożenia, mimo, iż w progach Szkoły Podstawowej w Sielcu obchodzimy je dopiero po raz drugi. Tabliczka mnożenia była więc tematem przewodnim na lekcjach matematyki zarówno w młodszych, jak i w starszych klasach. Były specjalne karty pracy, krzyżówki, konkursy, gry i zabawy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Dużym wsparciem i motywacją dla uczniów była obecność pani Sylwii, która przygotowała dzieciom intrygujące zadania i zagadki do rozwiązania. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla ucznió
TRENY JANA Z CZARNOLASU
W miniony piątek odwiedziliśmy Chełmski Dom Kultury, aby oddać się przeżywaniu sztuki Treny Jana z Czarnolasu w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Trudna tematyka została zaprezentowana odbiorcom w bardzo przystępny sposób, bo przecież doskonale pamiętamy z lekcji języka polskiego, że Kochanowski stworzył cykl utworów poświęconych swojej zmarłej córce. Partie mówione przeplatane solowym śpiewem ożywiały młodych adeptów sztuki. To kulturalne wydarzenie uważamy za bardzo udane!
CZERWONY KAPTUREK
Nie Mruczek, nie Burek
nie jeż, nie ptak.
Czerwony Kapturek,
To ja zwę się tak!
Grupa przedszkolna Małych Odkrywców wraz z koleżankami i kolegami z klas I-III w dniu 07.10.2022 r. wybrała się do Chełmskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. Czerwony Kapturek.
Aktorzy krakowskiego Teatru Narodowego swoim kunsztem przenieśli nas w magiczny świat bajek. Wspaniałe kostiumy, scenografia, muzyka oraz efekty specjalne wyzwalały w nas niesamowite emocje, począwszy od radości, zaciekawienia, obawy aż po niepewność, strach (bo któż nie bał się wilka?) i zadowolenie.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
W minionym tygodniu uczniowie z klas V - VII obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zaangażowani w akcję odczytali fragmenty ulubionych lektur, dając popis swoim umiejętnościom. Mimo wyrównanego poziomu, udało się wyłonić zwycięzców, na których czekały dyplomy i drobne upominki. Wśród grona Mistrzów znaleźli się: Maja Rozwód, Emilia Tomczyk – Banach, Szymon Pawliczuk, Jakub Plewiński, Zuzanna Bańka, Maciej Sobczyński i Anna Jachimczak.
ŚLADAMI HISTORII
Uczniowie klasy V wzięli udział w lekcji bibliotecznej, podczas której oglądali kroniki szkolne. Dzieci mogły poznać ciekawą historię szkół z regionu. Dowiedziały się, że na naszym terenie istniały szkoły w Kasiłanie i Kumowie. Pamiątkowe kroniki są stare, a najstarsza dotyczy szkoły w Sielcu, która mieściła się w dawnym dworku Rzewuskich. W kronikach dzieci odnalazły wiele działań z ekologii, harcerstwa. Przeglądanie kronik wywołało wiele emocji i sprawiło ogromną radość.
POKAZY FIZYCZNE UMCS
Popołudnie w atmosferze dobrej zabawy z fizyką? Tak!!! I mogą to potwierdzić uczniowie z klas 7 i 8 ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy wybrali się na Pokazy z Fizyki organizowane przez Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Mieliśmy możliwość obejrzenia zarówno eksperymentów trudnych lub niemożliwych do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takich, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Tegoroczny program spotkania poruszał zagadnienia z działów:
DZIAŁO SIĘ!!!
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Oprócz życzeń i upomninków, na naszych kochanych chłopców czekały też wyzwania... Społeczność sieleckiej podstawówki zgromadziła się na sali gimnastycznej, by przyglądać się zmaganiom naszych mężczyzn, tych małych i trochę większych. Dziewczynki żywo kibicowały. Chłopcy musieli udowodnić, że są dzielni, odważni i wytrzymali, biorąc udział w licznych konkurencjach. Całe spotkanie miało na celu wyłonienie „Mistera Szkoły 2022”, a został nim Szymon Jołtuch z klasy II. W jego ręce trafiła statuetka i dyplom. Ale nagród nie zabrakło dla nikogo...
DZIŚ W PRZEDSZKOLU NIEZŁA DRAKA, OBCHODZIMY DZIEŃ CHŁOPAKA!
W grupie Odkrywców dziewczynki przygotowały dla chłopców niezły sprawdzian męskości w postaci różnorodnych konkurencji z humorem oraz niespodzianki - drobne prezenciki i słodkości.
Chłopcy udowodnili, że:
- potrafią się uśmiechać pomimo kwaśnej cytryny w ustach,
- żaden supeł nie jest dla nich straszny,
ZIEMNIACZANY ZAWRÓT GŁOWY
Jak zwykle o tej porze roku, w okresie wzmożonych prac polowych, obchodziliśmy święto dobrze nam znane i lubiane. W ciepły poranek 27 września przy boisku szkolnym ułożony został stos drewna. Był to znak rozpoczęcia obchodów „Święta pieczonego ziemniaka”. W imprezie wzięły udział zarówno odziały przedszkolne, klasy młodsze, jak i starsi przedstawiciele naszej społeczności szkolnej. Spotkanie obfitowało w zmagania sportowe, zabawy i konkursy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni.
MEGAMISJA W SP SIELEC
We wrześniu wyruszyliśmy, aby zdobywać szczyty MegaMisji. Uczniowie z klas II i III SP w Sielcu już nie mogli się doczekać zajęć z Julką, Kubą i Psotnikiem. W każdą środę dzieci przeżywają kolejne przygody na platformie MegaMisji, zdobywając nagrody i pomagając wirtualnym kolegom porządkować, informować czy oddzielać informacje niesprawdzone czy nieistotne od treści prawdziwych.
PO RAZ 29. WYRUSZYLIŚMY, BY POSPRZĄTAĆ POLSKĘ! WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!
W miniony piątek, z uśmiechami na buziach i sercami przepełnionymi troską o naszą planetę, wyruszyliśmy ulicami Sielca, by pozbyć się „nieproszonych gości”. Każdy, choćby najmniejszy papierek trafił do worka, a nasza najbliższa okolica od teraz może już cieszyć oczy przechodniów. Miejmy nadzieję, że tak już pozostanie!
NARODOWE CZYTANIE NA LUDOWO
5 września, w prawie już jesiennej scenerii, zgromadziliśmy się przed szkołą, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku lekturą stał się zbiór poezji Adama Mickiewicza – Ballady i romanse, który został wydany dokładnie dwieście lat temu, początkując tym samym polski romantyzm.
Najbardziej znane utwory zaprezentowali nie tylko uczniowie, dyrekcja i nauczyciele, ale także zaproszeni goście: Pani Joanna Jabłońska – Wójt Gminy Leśniowice, Pani Beata Kapeluszna – Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo – Samorządowego, Pani Jolanta Harmata – Radna Rady Gminy. Nie mogło zabraknąć rodziców, którzy odczytali fragmenty ballad. Do akcji włączyły się Panie: Irena Pawliczuk, Magdalena Głowacka, Anna Wesołowska i Edyta Mróz.
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 296690