• MAKIETA PLACU BRONI, CZYLI LEKTURA W 3D

              Uczniowie klasy V wykazali się wyjątkową pomysłowością i zaangażowaniem podczas tworzenia makiety Placu Broni, a wszystko za sprawą książki Ferenca Molnara. Po dokładnym poznaniu topografii tego ważnego dla bohaterów powieści miejsca, piątoklasiści zabrali się do pracy. Efekty widać gołym okiem! Tworzenie makiety przypadło do gustu szczególnie chłopcom – Jakubowi i Szymonowi, których pani Ewa nagrodziła szóstkami.

            • DZIADY W CHEŁMSKIM DOMU KULTURY

              22 listopada w Chełmskim Domu Kultury odbył się spektakl „Dziady – część II”, na którym nie mogło zabraknąć też uczniów z naszej szkoły. Widowisko teatralne oparte było na obyczajach, pieśniach i tradycji polskiej. Szczególną uwagę widzów zwrócił rytualny charakter tekstu narodowego wieszcza – Mickiewicza. Na scenie zaprezentowali się Guślarz, Gustaw, Zosia, Widmo czy Aniołki, których kostiumy, nawiązujące do XIX wieku, miały też współczesne elementy.

            • ZACZAROWANY ELIKSIR SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

              22 listopada w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy aktorów „Teatru Kurtyna” z Krakowa. Najmłodsi widzowie poznali perypetie dwójki zwierzęcych przyjaciół – niesforną małpkę Gapcio oraz łatwowiernego pieska Dyzia, którzy wyruszyli w swoją szaloną podróż pełną przygód i niesamowitych zwrotów akcji, okraszoną pięknymi piosenkami oraz energetyzującym tańcem. Podczas wędrówki poznali zalety zdrowego odżywiania oraz dobrych manier.

            • ANDRZEJKOWO U STARSZAKÓW

              21 listopada, tuż po młodszych uczniach, na salę gimnastyczną wkroczyli starsi. Zanim jednak oddali się beztroskiej zabawie i tańcom, odwiedzili salon wróżb, by poznać swoją przyszłość. Wróżki zatroszczyły się o to,by każdy wyszedł zadowolony i usatysfakcjonowany przepowiednią. Lanie wosku i wróżenie z kuli to tylko niektóre sposoby na poznanie przyszłości...

            • ANDRZEJKOWO U MŁODSZYCH

              21 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla klas młodszych i przedszkola. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, tym samym dowiedzieli się, co ich czeka w przyszłości, jaki zawód będą wykonywali, a także czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Wróżby to jednak nie wszystko. Impreza przebiegała w atmosferze świetnej zabawy. Ciekawe konkurencje, tańce wygibańce oraz pyszne słodkości przygotowane przez rodziców uatrakcyjniły to wydarzenie. Zabawy, radości oraz uśmiechu nie brakowało, więc z utęsknieniem czekamy na następny bal.

            • CZYM SĄ UCZUCIA?

              Czym są uczucia? - to temat lekcji bibliotecznej, w której uczestniczyli uczniowie klasy III.

              Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym są uczucia, czy emocje są nam potrzebne w życiu oraz w jaki sposób można je wyrazić i kontrolować.

              Na początku zajęć dzieci mówiły o swoim samopoczuciu i wydarzeniach codziennych minionego miesiąca. Zabawy integrujące oraz aktywizujące pomogły wszystkim w pokonaniu lęku.

            • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

              Hejt w Internecie, posiadanie i palenie e – papierosów, szkodliwość napojów energetycznych, ryzykowne zachowania dzieci w aspekcie przemocy i agresji oraz odpowiedzialność karna nieletnich - to tematy spotkania, które miało miejsce 21 listopada 2022r. w naszej szkole. Jego celem było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VIII.

            • FASCYNUJĄCY ŚWIAT HELLENÓW

              Podczas listopadowych lekcji historii w klasie V zapanowała atmosfera starożytnej Grecji. Wszyscy doskonale wiemy, że kultura grecka stała się inspiracją dla kolejnych cywilizacji i epok, dlatego ze szczególną uwagą pochyliliśmy się nad tym tematem. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się mity. A wszystko to za sprawą bogów olimpijskich, którzy chociaż podobni do ludzi, byli nieśmiertelni i posiadali niezwykłe moce. Początkowo piątoklasiści pod opieką nauczycielki historii poznawali wybrane postacie bogiń i bogów greckich, a następnie przygotowali plakaty, prezentujące najciekawsze, ich zdaniem, bóstwa. Serca młodych historyków skradli: Apollo, Atena, Posejdon, Afrodyta, Zeus i Hera.

            • BO RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

              18 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków zorganizowany przez rodziców i wychowawcę klasy 7. Za symboliczną kwotę można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Wypieki sprzedawane były na przerwach, a wybierać było w czym. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości. Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na rzecz mamy naszego ucznia, u której został zdiagnozowany nowotwór. Podczas kiermaszu udało się zebrać 882,29 zł.

            • SZKOŁA DO HYMNU

              10 listopada cała społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu". Ten podniosły moment i wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" poruszyły nasze serca. Jesteśmy dumni z bycia Polką i Polakiem!

            • PRZEGLĄD PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

              Martyna Dżaman uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Sielcu wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii soliści klasy I-IV w Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Dla Ciebie śpiewamy, Polsko". Piosenką "Myślimy o Tobie Polsko" oczarowała jurorów.

              Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Katarzyna Hulkiewicz z klasy IV SP w Sielcu, a trzecie miejsce Jan Głowacki z II klasy SP w Sielcu.

            • LEKCJA BIBLIOTECZNA DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

              5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

              Biblioteka szkolna włączyła się w obchody tego radosnego święta. Dzieci z klasy II miło spędziły czas w bibliotece. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, zagadki.

            • BAL PANI JESIENI

              Po czym poznać, że już przyszła jesień?

              Po tym, że wiatr liście w różne strony niesie.

              Do naszej szkoły również przyszła jesień i zaprosiła uczniów klas I-III oraz grupy przedszkolne na coroczny bal.

              Jakże można było nacieszyć oczy przepięknymi strojami, nawiązującymi do tematyki jesiennej… Nie zabrakło wiewiórek, sówek, jeżyków, lisków, muchomorów. Na bal przybyły także warzywa: pomidor, papryka, cebula, buraczek, marchewka oraz seler. Wszyscy zabrali że sobą dobre humory, jak również chęci do wspólnej zabawy.

            • SŁODKI MIODEK I PRACOWITE PSZCZÓŁKI

              Skąd mamy miód? Co dzieje się w ulu podczas zimy, a co latem? Czym jest dymiarka? Odpowiedzi na te pytania poznali dziś uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Podczas warsztatów mogliśmy samodzielnie wykonać świece z wosku pszczelego i zbudować ramkę do ula. Dzieci dostały też słodkie upominki i nasiona łąki kwietnej. Dziękujemy Nadbużańskiemu Związkowi Pszczelarzy w Chełmie - zadbamy teraz o pszczoły!

            • SZLAKIEM HISTORII

              26 października uczniowie klas II -VII udali się na wycieczkę „Szlakiem historii” do Sandomierza i Krzemionek Opatowskich, która została zorganizowana w ramach V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, realizowanego przez panie Edytę Tarajko i Ewę Stańkowską.

              Żywą lekcję historii rozpoczęliśmy od zwiedzania najciekawszego zabytku archeologicznego Polski - neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego. Główną atrakcją Krzemionek jest trasa turystyczna prezentująca oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń, hałdy górnicze i zagłębia poszybowe, składające się na wyjątkowy krajobraz przemysłowy sprzed 5000 lat. Łączna długość trasy wynosi 2 km, z czego prawie 500 m pod ziemią. Przy trasie turystycznej mieliśmy również okazję zwiedzenia osady neolitycznej, która składa się z zabudowań mieszkalnych i gospodarczych, jakie były używane w młodszej epoce kamienia

            • INFORMATYKA Z ...DŁUGOPISEM 3D

              Na poniedziałkowej lekcji informatyki wraz z panią Magdą uczniowie klasy VII ze szkoły Podstawowej w Sielcu pracowali z pisakami 3D. Zostały one zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

              Zajęcia z długopisami 3D angażują dzieci w działania praktyczne, sprzyjają nie tylko współpracy i integracji uczniów, lecz także kształtowaniu wytrwałości, cierpliwości i dokładności w wykonywaniu podjętego zadania. Ponadto praca z tym narzędziem pozwala uwolnić kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe, rozwija wyobraźnię. Uczestnicy za pomocą długopisu 3D mogą zmienić rysunki w przestrzenne obiekty, a afekty ich działania są widoczne natychmiast. Mogą wymyślać i tworzyć elementy dekoracyjne, a przy odrobinie praktyki nauczyć się malować w powietrzu czy używać długopisów do celów naprawczych i sklejenia przedmiotów wydrukowanych w 3D.

      • Partnerzy

        • {#1508} 1
        • {#1508} 2
        • {#1508} 3
        • {#1508} 4
      • Herb Polski
      • E-dziennik

      • Godziny dzwonków

        Czwartek 02.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Librus Synergia
      • liczba odwiedzin: 235140