• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

              Dzieci rodzą się ze skrzydłami

              Nauczyciele pomagają im je rozwinąć

              Janusz Korczak

              Dzień Edukacji Narodowej to w całym naszym kraju święto wszystkich pracowników oświaty. Wtedy to właśnie odbywają się szczególnie wzruszające uroczystości, będące okazją do nagrodzenia najlepszych pedagogów i pracowników niepedagogicznych.

            • PROFILAKTYKA DLA MAŁEGO SMYKA

              Któż z nas nie marzył, będąc dzieckiem, by choć na chwilę przenieść się na Dziki Zachód i zostać szeryfem lub kowbojem?

              Taką możliwość mieli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w spektaklu profilaktycznym w wykonaniu aktorów z Teatru Kurtyna.

              Dzieci poznały prostego, niegrzeszącego inteligencją rewolwerowca Maurycego. Pewnego dnia otrzymuje zadanie odnalezienia ważnego dla wszystkich dzieci skarbu. Ten tajemniczy skarb podobno ukradła podstępna Indianka o imieniu Danka. Maurycy, który panicznie boi się koni, wyrusza pieszo w niebezpieczną podróż. Wędrując i spotykając różnych mieszkańców prerii, trafia na tajemniczą żabę Martę, z którą ucina sobie dłuższą rozmowę. Marta przekonuje go, że poszukiwanym przez Maurycego, najważniejszym obecnie dla dzieci skarbem na pewno będzie smartfon. Niemający pojęcia o technologii i sprzętach kowboj postanowił uwierzyć swojej rozmówczyni

            • PROFILAKTYKI NIGDY ZA WIELE

              Właśnie z takiego założenia wyszli starsi uczniowie naszej szkoły, dlatego też uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Dwa bieguny” w wykonaniu aktorów z Teatru Kurtyna.

              To wzruszająca historia szkolnych przyjaciół - wrażliwej i wygadanej nastolatki Pauliny oraz wesołego, roztrzepanego Rafała, który bez przerwy popada w tarapaty. Jego nerwowa mama, nałogowa palaczka, często krzyczy, nie radząc sobie z synem, który może nie stwarza wielkich problemów, ale nie jest też przykładnym uczniem i nie pomaga jej w obowiązkach domowych.

            • NOC BIBLIOTEK 2023 JUŻ ZA NAMI

              Co ciekawego można robić w jesienny piątkowy wieczór? Na szczęście na takie pytanie odpowiedzi nie musieli szukać uczniowie Szkoły Podstawowej w Sielcu. Odpowiedź była prosta – wybrać się do Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie, aby tam uczestniczyć w zajęciach odbywających się w ramach akcji Noc Bibliotek.

            • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

              Ten dzień to istny raj dla wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie pysznego obiadu bez ziemniaków. Tak, to właśnie Święto Pieczonego Ziemniaka, obchodzone przez nas każdego roku w przepięknej jesiennej scenerii.

              Zabawę rozpoczęliśmy od przygotowania plakatów i haseł promujących to smaczne warzywo. Następnie zaprezentowaliśmy nasze dzieła na zbiórce przed szkołą. To właśnie tam odbywała się kolejna część spotkania. A jaka? Zawody sportowe, bez których to święto nie mogłoby się udać. Skoki w workach, rzut ziemniakiem do celu - to tylko niektóre z licznych konkurencji przygotowanych przez panie Sylwię i Magdalenę. Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy na świeżym powietrzu!

            • NASZA MAŁA RYBKA ZWYCIĘŻYŁA!

              Miło nam poinformować, że Nikola Adamczuk, uczennica III klasy Szkoły Podstawowej w Sielcu, zdobyła I miejsce w konkursie „Z rybką za Pan Brat". Organizatorem był Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Konkurs miał charakter edukacyjny, a jego celem było upowszechnianie wiedzy o gatunkach, środowisku, warunkach adaptacji, sposobie funkcjonowania i rybactwie śródlądowym w odniesieniu do ryb słodkowodnych.

            • KOSMICZNA WYCIECZKA

              Czy marzyliście kiedyś o podróży w kosmos, odkrywaniu nieznanych galaktyk i zobaczeniu z bliska prawdziwego meteoru? Nasi uczniowie mieli taką szansę. A wszystko za sprawą wizyty w Kosmoparku Lublin, gdzie można było poczuć się jak prawdziwy astronauta.

              W poniedziałek 2 października uczniowie klas I – V wraz ze swoimi opiekunami: panią Beatą Bańką, panią Eweliną Trubacz, panią Alicją Sędłak i panią Magdaleną Zańko mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić, ile będą ważyć na różnych planetach, jak chodzi się po powierzchni Marsa, czy eksplorować nowe światy za pomocą gogli VR. Polecieć w symulatorze lotu oraz poznać Międzynarodową Stację Kosmiczną i spojrzeć na Ziemię w iluminatorze... Dzięki pięciu strefom wirtualnej rzeczywistości, nasi milusińscy poczuli się jak prawdziwi kosmiczni podróżnicy.

            • BUZIA TWOJA UŚMIECHNIĘTA

              BUZIA TWOJA UŚMIECHNIĘTA,

              W DNIU RADOSNYM TWEGO ŚWIĘTA

              PRZYJMIJ, PROSZĘ ME ŻYCZENIA,

              NIECH SIĘ SPEŁNIĄ TWE MARZENIA.

              WAŻNA DZISIAJ DATA TAKA,

              BO TO PRZECIEŻ DZIEŃ CHŁOPAKA!

              29 września uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Sielcu uczcili zbliżający się Dzień Chłopaka wspólnym wyjazdem do Chełma. Istotnym punktem wycieczki był taras widokowy na dzwonnicy oraz Wysoka Górka- najstarsze grodzisko i kolebka Chełma. Następnie dzieci spacerowały wśród zielonych krzewów Ogrodu Różańcowego, urządzonego na terenie podwórza chełmskiego klasztoru bazylianów.

            • DO HYMNU” – VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

              Miło nam poinformować, że nasza szkoła, jako jedna z czterech placówek z terenu województwa lubelskiego, została zakwalifikowana do VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „DO HYMNU”. Prezentacja odbędzie się w dniu 27.10.2023 r. o godzinie 9:50.

              Główne cele przedsięwzięcia to: doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, której od wieków głównym nośnikiem była pieśń, poprzez wykonanie najbardziej uroczystych pieśni narodowych o charakterze hymnicznym, patriotycznym i analizę ich tekstów.

            • WARSZTATY PLASTYCZNE „MOJA WIZJA MOJEJ ZIELONEJ OKOLICY”

              Warsztaty plastyczne „Moja wizja mojej zielonej okolicy” zaowocowały licznymi pracami, obrazującymi korzystne zmiany, jakie mogą zajść w naszym regionie, dzięki renaturalizacji środowiska. Ten konkurs to pretekst do dyskusji o wartości i roli naturalnych ekosystemów.

              Lekcje odbywały się w ramach przedsięwzięcia „Renaturalizacja - wizja przyszłości dla naszej okolicy” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Część 2) Fundusz Ekologii.

            • ZIELONE WARSZTATY

              18 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Zielonych warsztatach”, zorganizowanych przez Fundację Cemex „Budujemy Przyszłość”, które odbyły się na terenie Cementowni Chełm.

              Zajęcia w nowoczesny i bardzo atrakcyjny sposób przybliżyły wszystkim zagadnienia związane z gospodarką obiegu zamkniętego oraz kwestie wykorzystania paliw alternatywnych w produkcji cementu.

            • ZAJĘCIA EDUKACYJNE ANALIZA SWOT

              W Szkole Podstawowej w Sielcu odbyły się już jedne z ostatnich zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji ekologicznej realizowanych w ramach przedsięwzięcia „Renaturalizacja - wizja przyszłości dla naszej okolicy”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Część 2) Fundusz Ekologii.

      • Partnerzy

        • {#1508} 1
        • {#1508} 2
        • {#1508} 3
        • {#1508} 4
      • Herb Polski
      • E-dziennik

      • Godziny dzwonków

        Wtorek 14.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Librus Synergia
      • liczba odwiedzin: 237309