• POCZTA WALENTYNKOWA, CZYLI WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

              Dzień Świętego Walentego

              To dzień dobry dla każdego!

              W tym dniu wszyscy to wyznają,

              że chcą kochać i kochają!

              14 lutego obchodzimy walentynki. Jest to wyjątkowy dzień - czas okazywania, wyrażania miłości, sympatii, przyjaźni, jak i życzliwości. W naszej szkole nie zapomniano o tym święcie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do przygotowanego pudełka. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, pudełko zapełniło się po brzegi. Bądźmy dla siebie mili, życzliwi każdego dnia, nie tylko od święta!

            • WALENTYNKOWE LICZENIE

              Mali Odkrywcy świętowali Walentynki matematycznie: utrwalali nowo poznaną cyfrę 8 podczas zajęć gimnastycznych, segregowali i układali walentynkowe kształty według schematu. Serca walentynkowe potrzebowały dopasowania, dlatego pasujące do siebie cyfry umieszczone na połówkach serduszek przyklejone zostały na niebieskich kartonach. Powstała piękna praca plastyczna - „Serduszkowe niebo”.

            • AKTYWNIE I BEZPIECZNIE W FERIE

              Ferie zimowe są po to, by odpoczywać, bawić się, rozwijać swoje zainteresowania, a także po to, aby „naładować akumulatory" do dalszej pracy. A jak wiadomo, nic tak nie relaksuje jak woda! 8 lutego uczniowie naszej szkoły pojechali do Chełmskiego Parku Wodnego, gdzie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania, a także oddać się zabawom i harcom wodnym. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji: basenu sportowego i rekreacyjnego, zjeżdżalni, jacuzzi. Do dyspozycji były również deski do pływania i piłki. Czas spędzony na basenie – 2 godziny – minął bardzo szybko.

            • KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY!

              Karnawał to czas radości, zabaw i wspólnego biesiadowania. Już od dawna wiadomo, że nie tylko dorośli, ale także i dzieci lubią tańczyć, dlatego też zabawa karnawałowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu szkoły. Gdy mury opuścili zmęczeni i uśmiechnięci młodsi koledzy, sala gimnastyczna szybko zapełniła się starszą młodzieżą. Piękne dekoracje, wypuszczany dym, podkreślający działanie kolorowych świateł - wszystko to nadało unikalną imprezową atmosferę i sprawiło, że parkiet tętnił życiem.

            • W KARNAWALE, W KARNAWALE DZIECI BAWIĄ SIĘ WSPANIALE

              Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w środę 24 stycznia.

              Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się bowiem w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami i łańcuchami zachęcała do szampańskiej zabawy uczniów z przedszkola oraz klas I-III. W szkole zaroiło się od Spidermanów, strażaków, kotków, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, tygrysy, żabki, motyle, biedronki i różne inne stwory.

            • MINIPOKAZ FIZYCZNY

              Fizyka dla najmłodszych w szkole? Prezentowana przez starszych kolegów? Czemu nie! Takie wyzwanie podjęli siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Sielcu, którzy przygotowali serię doświadczeń związanych z hydrostatyką i aerostatyką. Dla zaproszonych czwartoklasistów był to sposób na rozbudzenie ciekawości jeszcze nieznanym przedmiotem, a dla starszych utrwalenie wiadomości omawianych na bieżących lekcjach. Zapraszamy do krótkiej relacji z tego nietypowego wydarzenia, podczas którego sprawdziliśmy wytrzymałość balonów ułożonych na łożu fakira, przecisnęliśmy całe jajko przez szyjkę butelki bez użycia rąk, sprawiliśmy, by woda nie wylała się z niezakręconej butelki odwróconej do góry dnem, balon wypełniony powietrzem unosił się przy suficie, a kolorowe płyny ułożyły się tęczowymi warstwami. Zapraszamy! Zajęcia poprowadziła pani Ewa Kalinowska.

            • DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

              Dzień Kubusia Puchatka to święto obchodzone na całym świecie, upamiętniające urodziny pisarza A. A. Milne. Dla nas był okazją do przeprowadzenia lekcji bibliotecznych w klasach 2 i 3.

              Kubuś Puchatek jest sympatycznym, miłym i zabawnym misiem, który mieszka w Stumilowym Lesie. Jego najlepszymi przyjaciółmi są Prosiaczek, Tygrysek, Królik, Kangurzyca, Kłapouchy i Sowa. Kubuś uwielbia miód i często wpada w kłopoty, ale zawsze znajduje sposób, by je rozwiązać. Wszystkie opowieści kończą się dobrze, a tytułowy bohater i jego znajomi zawsze są gotowi na kolejne przygody.

            • ZIELONE LEKCJE W RAMACH PROJEKTU ,, GRAJ Z NAMI W ZIELONE”

              Edukacyjny projekt Polenergii oraz Kulczyk Foundation Graj z nami w zielone! jest realizowany w naszej szkole od listopada. Dzięki dużemu zaangażowaniu, możemy naszą wizją zielonego jutra dzielić się z innymi i to na coraz większą skalę.

              Program Graj z nami w zielone! składa się ze specjalnie opracowanych scenariuszy lekcyjnych, dotyczących edukacji młodszych pokoleń w tak istotnych sprawach, jak ochrona środowiska i ekologia. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w trzech kategoriach wiekowych: dla klas 1-3, 4-6 oraz 7-8. W ramach programu Graj z nami w zielone! organizowane są lekcje, opierające się na zielonych scenariuszach Polenergii. Każda placówka wyznaczyła swojego koordynatora projektu, który ma za zadanie zbieranie omawianych informacji dotyczących realizacji ekologicznych zagadnień w obrębie danej szkoły. Lekcje te są dokumentowane w formie zdjęć, a także krótkich notatek p

            • NAKRĘTKI DLA GABRYSIA

              Od początku nowego roku szkolnego prowadziliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.).

              Przedsięwzięcie miało przede wszystkim wymiar charytatywny- pomoc dzieciom niepełnosprawnym, ale także ekologiczny- recykling plastikowych nakrętek.

              Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Razem zebraliśmy około 120 kg nakrętek. Prowadzili ją wolontariusze naszej szkoły, a przekazane zostały tacie Gabrysia z Chełma.

            • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

              11 stycznia 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

              To wydarzenie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, musieli przejść sprawdzian wiedzy, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Wysłuchali również wiersza „Skarga książki”, którą przeczytała wychowawczyni pani Beata Bańka. Bibliotekarka, pani Barbara Hulkiewicz, zapoznała wszystkich z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Mali czytelnicy dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

            • SKOK PO ZDROWIE!

              Miesiąc styczeń na lekcjach wychowania fizycznego mija pod znakiem skoków. Uczniowie mieli możliwość nauki przeskoku rozkrocznego przez kozła.

              Ten rodzaj ćwiczeń rozwija skoczność oraz pomaga w pokonywaniu własnych barier. Po poprawnym wykonaniu, uczeń zyskuje pewność siebie i zwiększa swoją odwagę.

            • SUKCES NASZEGO SOLISTY W DUBIENCE

              W czwartek 28 grudnia 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Dubience odbył się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Jego cele to: krzewienie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, utrwalenie i prezentowanie piękna wciąż aktualnych walorów tych pieśni, łączenie pokoleń poprzez wspólne śpiewanie, wyłonienie utalentowanych wykonawców oraz stworzenie możliwości zaprezentowania ich uzdolnień.

            • „RAZEM NA ŚWIĘTA”

              To już nasza tradycja, że w okresie przedświątecznym odwiedzamy ludzi starszych, często samotnie mieszkających.

              Na lekcjach uczniowie wykonywali kartki, wklejali życzenia, a następnie wcielali się w role listonoszy i dostarczali je do osób na terenie naszej gminy i nie tylko.

              Ludzie, do których docierają dzieci, są bardzo wdzięczni i pełni wzruszeń okazują radość.

            • ANIOŁOWIE, ANIOŁOWIE BIALI DO ŻŁÓBKA ZAWITALI!

              Atmosfera świąt zapanowała w sieleckiej podstawówce! 20 grudnia społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Joanną Jabłońską – Wójt Gminy Leśniowice, Panem Wiesławem Wierzchosiem – Przewodniczącym Rady Gminy, Panią Beatą Kapeluszną – Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo – Samorządowego, Księdzem Andrzejem Seredą – Proboszczem Parafii Nawiedzenia NMP w Kumowie, ks. Tomaszem Atrasem - wikariuszem, przybyłymi rodzicami na czele z Panią Justyną Adamczuk - Przewodniczącą Rady Rodziców, zgromadziła się na Jasełkach.

            • DZYŃ, DZYŃ - CORAZ BLIŻEJ ŚWIĄT

              „Dzyń, dzyń, dzyń – słychać je już stąd!”- tymi słowami piosenki i graniem na instrumentach powitały swoich Rodziców przedszkolaki z grupy „Małych Odkrywców” w Szkole Podstawowej w Sielcu. A wszystko za sprawą warsztatów świątecznych.

              W miniony poniedziałek dzieci wspólnie z mamami poznały przepis na masę porcelanową, z której powstały piękne ozdoby choinkowe, gotowe do przystrojenia świątecznego drzewka. Radości było co niemiara - z przygotowanego materiału plastycznego „Mali Odkrywcy” wraz z Rodzicami wyczarowali serduszka, piernikowe ludziki, dzwoneczki czy choinki.

      • Partnerzy

        • {#1508} 1
        • {#1508} 2
        • {#1508} 3
        • {#1508} 4
      • Herb Polski
      • E-dziennik

      • Godziny dzwonków

        Poniedziałek 13.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Librus Synergia
      • liczba odwiedzin: 237194