• O KATALOGACH W BIBLIOTECE

              Uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których zapoznali się z katalogowaniem zbiorów i ich rodzajem.
              Poznali elementy opisu takie jak: hasło, sygnatura, numer inwentarzowy książki. Samodzielnie utworzyli kartę katalogową do wypożyczonej pozycji. Porównali ją ze wzorem karty katalogowej na planszy. Przy pomocy nauczyciela wskazali jakie jest hasło, gdzie książka została wydana, ile ma stron, jaki ma numer inwentarzowy.

              Wszyscy uczniowie pracowali na zajęciach z zaangażowaniem i chęcią, chociaż wykonanie samodzielnego opisu książki jest bardzo trudne. Starali się wyszukać potrzebne informacje w książce i odpowiednio je opisać. Zajęcia te wzbogaciły uczniów o wiedzę biblioteczną, ale jednocześnie uświadomiły uczniom role nauczyciela bibliotekarza.

            • MAGIA STAROŻYTNEGO EGIPTU WYCIECZKA DO LUBLINA

              Rankiem 27 lutego grupa młodzieży ruszyła na wycieczkę do Lublina, aby zgłębić tajemnice Starożytnego Egiptu i na własne oczy zobaczyć to, co do tej pory było znane jedynie z książek.

              Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Cinema City, gdzie spotkaliśmy dwóch dzielnych Galów - Asteriksa i Obeliksa, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Tym razem nierozłączni przyjaciele udają się w długą i pełną podróż na Daleki Wschód, aby pomóc uwięzionej, w wyniku zamachu stanu, Cesarzowej Chin. Oko na to wszystko ma także słynny Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy, a tak naprawdę próbuje udowodnić swoją potęgę ukochanej Kleopatrze.

            • NASZE PLANY, CZAS WYBORU – za kilka miesięcy żegnamy szkołę.

              W czwartkowy poranek klasa 8 wraz ze swoim wychowacą panią Sylwią Tomaszewską wybrała się do Zespołu Szkoł Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z ofertą edukacyjną, poznanie charakteru szkoły oraz panującej w niej atmosfery.

              Po miłym powitaniu przez uczniów i pracowników placówki, rozpoczęliśmy zwiedzanie szkoły. Pierwsze kroki skierowaliśmy do pracowni gastronomicznej, gdzie mogliśmy samodzielnie wykonać pancakes. Po słodkim poczęstunku udaliśmy się na bardziej ekstremalne zajęcia. Otóż każdy z nas miał okazję postrzelać z prawdziwej broni, zarówno krótkiej, jak i długiej. Okazało się, że wśród nas są prawdziwi snajperzy, w tym nasza wychowawczyni! Dalsze kroki skierowaliśmy do hali, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć typowe urządzenia rolnicze. Co niektórzy skorzystali z przejażdżki nowym nabytkiem szkoły – Valtrą. Podczas zwiedzania

            • WESOŁO, RADOŚNIE, ZABAWNIE

              Środowy poranek w naszej szkole rozbrzmiewał radosną muzyką, śmiechem oraz gromkimi brawami, a wszystko za sprawą Cyrku Luna, goszczącego wśród szkolnej społeczności.

              Wszystkie dzieciaki zostały powitane przez rozkoszne słoniątko, poruszające się w rytm muzyki. Posłuszne wskazówkom tresera stawało na tylnych i przednich nogach, wdzięcznie machało uszami, trąbą i ogonem. Każdy mały Krasnoludek i Odkrywca z grup przedszkolnych mógł przybić ze słoniątkiem piątkę.

            • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W CHEŁMSKIM DOMU KULTURY

              21 lutego uczniowie naszej szkoły wybrali się do Chełmskiego Domu Kultury na spektakl pt. „Sposób na szkołę” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Uczcili w ten sposób Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, bo przecież nie ma nic wspanialszego niż piękno żywego słowa.

              Bohaterowie tego przedstawienia borykają się z kłopotami związanymi z profesorami i starszymi kolegami. Szukają szczęścia i poważania w szkole, która nie zawsze była dla nich czymś dobrym i pomocnym. Bohaterowie zamiast podążać szlakiem wiedzy i nauki zaczynają szukać...sposobu na Alcybiadesa.

            • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

              16 lutego gościliśmy nasze ukochane Babcie i naszych ukochanych Dziadków. To osoby bardzo ważne w życiu każdego dziecka, dlatego wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie części artystycznej. W ten sposób pragnęli podziękować Dziadkom za troskę i opiekę.

              Na scenie zaprezentowały się grupy przedszkolne, a także klasy I-III (pod okiem pań: Basi, Agnieszki, Beaty, Eweliny, Ali i Moniki). Był taniec, śpiew, muzyka, które na pewno umiliły czas naszym cudownym gościom. W tym dniu nie mogło zabraknąć też słodkiego poczęstunku (w roli głównej wystąpiły pączki, jak przystało na Tłusty Czwartek) oraz własnoręcznie przygotowanych upominków.

            • O MIŁOŚCI Z RYMEM I BEZ RYMÓW

              Szkolny konkurs poetycki zakończył się wielkim sukcesem dla uczestników, gdyż opiekunki Samorządu Uczniowskiego (panie Edyta Tarajko i Ewa Stańkowska) nagrodziły wszystkich!

              Zadanie dzieci polegało na napisaniu utworu poetyckiego o tematyce miłosnej. Powstały istne dzieła, niektóre krótsze, inne nieco dłuższe, były takie z rymami, a także bez rymów...

            • „Leśne Krasnoludki"

              Od 1 września 2022 w Szkole Podstawowej w Sielcu funkcjonuje nowy oddział przedszkolny „Leśne Krasnoludki’ utworzony w ramach realizacji przez Leśniowskie Stowarzyszenie Oświatowo - Samorządowe projektu partnerskiego z Gminą Krasnystaw oraz Stowarzyszeniem Oświatowym „Przestrzeń Możliwości” pn. „Nowe leśne krasnoludki”. Leśniowskie Stowarzyszenie otrzymało na realizację projektu w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020 dofinansowanie w wysokości 283 032,45 zł. Głównym celem projektu jest zwiększenie udziału dzieci w wieku przedszkolnym w wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz podniesienie jej jakości. W ramach działań projektowych: utworzono nową grupę przedszkolną, wyremontowano łazienkę dla przedszkolaków, zakupiono pełne wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne dla nowoutworzonego oddziału przedszkolnego, objęto dzieci przedszkolne dod

            • DOŁĄCZYLI DO GRONA CZYTELNIKÓW

              Dnia 10.01.2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

              Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli przejść test sprawdzający znajomość bajek oraz wykazać, że są gotowi do czytania książek. Zadania były różne: sprawdzały umiejętność czytania, rozpoznawania bohaterów książek. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, pracowały w grupach i wykazały się gotowością do przyjęcia w poczet czytelników.

            • SZALEŃSTWA NA LODOWEJ TAFLI

              Wyjazd na lodowisko odbył się w ramach wypoczynku zimowego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Sielcu. Zadowolone miny mówią same za siebie! Dla niektórych było to pierwsze wejście na taflę lodu, ale i tak każdy poradził sobie wyśmienicie.
              Opiekunami grupy byli: pan Jarosław Smalej, pan Tomasz Wielopolski i pani Ewa Kalinowska

            • WODNE SZALEŃSTWO - CZAS START!

              Ferie to zasłużony czas na odpoczynek i relaks po długich miesiącach wytężonej nauki, a także okazja do nabrania energii do dalszej pracy. A nie od dzisiaj wiadomym jest, że podczas podejmowania aktywności fizycznej nasz organizm wydziela endorfiny, czyli tzw. hormon szczęścia, odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności i redukcję stresu.

            • „MIKOŁAJU, MIKOŁAJU, CO TY ROBISZ W NASZYM KRAJU?…”

              Na spotkanie z Mikołajem uczniowie Szkoły Podstawowej w Sielcu pojechali 17 stycznia. Jeszcze na nich poczekał i przyjął w Bałtowie, najprawdziwszej krainie lodu.

              Dzień rozpoczął się bardzo wcześnie i pełen był intensywnych wrażeń i emocji. Podróż przebiegła spokojnie, bez postojów i żadnych innych przeszkód. Na miejscu przywitał ich sympatyczny przewodnik, który opowiedział im kilka ciekawostek na temat dinozaurów oraz nauce, która zajmuje się badaniem tych prehistorycznych zwierząt, czyli paleontologii.

            • NARESZCIE FERIE!

              Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie dla dzieci aktywnego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Pierwszego dnia dzieci wybrały się na seans filmowy do Kina „Zorza” w Chełmie. Miay okazję obejrzeć bajkę pt.: „Kot w butach: Ostatnie życzenie". Tytułowy bohater wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie zaginionej gwiazdy. Wyprawa jest szalenie niebezpieczna, dlatego Kot musi poprosić o pomoc swoją dawną miłość – urzekającą Kitty Kociłapkę oraz radosnego kundelka Perrito.

            • BAL KARNAWAŁOWY

              Bal karnawałowy już za nami... W minioną środę uczniowie naszej szkoły salę gimnastyczną zamienili w salę balową. Zabawa była przednia! Najmłodsi wystąpili w pięknych strojach ze znanych bajek, wśród których dominowały księżniczki, wróżki i superbohaterowie.

              Rodzice zapewnili imprezowiczom słodki poczętunek i pyszne kanapeczki.

      • Partnerzy

        • {#1508} 1
        • {#1508} 2
        • {#1508} 3
        • {#1508} 4
      • Herb Polski
      • E-dziennik

      • Godziny dzwonków

        Wtorek 14.05.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Librus Synergia
      • liczba odwiedzin: 237211