• CO TO JEST OLIMPIADA?

              Uczniowie z klasy I, z okazji obchodów miesiąca bibliotek, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych.

              „Olimpiada zwierząt” to ciekawa książka, która przybliża dzieciom znaczenie sportu. Na początek pierwszoklasiści zapoznani zostali ze słowem „olimpiada” oraz symbolami kół olimpijskich. Każdy kolor oznacza jeden z kontynentów, a ich połączenie świadczy o jedności i wspólnocie. Uczestnicy spotkania wykonali koła olimpijskie.

            • SMAKOSZE GOFRÓW

              W piątek 19 kwietnia uczniowie klasy 3 podczas zajęć z techniki wypiekali gofry. Kierując się przepisem i wskazówkami przygotowali ciasto. Następnie było ono pieczone w gofrownicy, gdzie nabierało odpowiedniego koloru i kształtu. Zapach wypiekanych gofrów roznosił się po szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekali aż gofry będą wykonane. Gotowe wypieki udekorowane zostały według gustu i smaku owocami, bitą śmietaną, dżemem, cukrem pudrem. To było bardzo interesujące, praktyczne i „słodkie” doświadczenie, które przyniosło wiele radości i świetnej zabawy młodym kucharzom.

            • WYRECYTOWALI PODIUM!!!

              18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski „ZNAM WIERSZE POLSKICH POETÓW”.

              Nasza „recytatorska drużyna” zaprezentowała swój talent, zdobywając wszystkie szczeble podium. W kategorii klas IV – VI, wrażliwość na piękno języka ojczystego i zainteresowanie poezją zaprezentowali:

            • PODRÓŻ DO TAJEMNICZEGO OGRODU

              15 kwietnia uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w spektaklu „Tajemniczy ogród”, wystawionym na deskach Chełmskiego Domu Kultury przez Katolicki Teatr Edukacji.

              Wyjazd był okazją, szczególnie dla piątoklasistów, aby przybliżyć sobie akcję powieści F. H. Burnett’a, którą już intensywnie czytają. Przy podniesionej kurtynie poznaliśmy losy dziewczynki o imieniu Mary, która traci rodziców i musi zamieszkać w mrocznym zamku pod opieką wuja Cravena. Początkowo sprawia liczne problemy, gdyż jest kapryśna i nieznośna. Kiedy odkrywa tajemnicze miejsce, zmienia swoje nastawienie do otaczającego świata i wspólnie z Colinem i Dickiem sprawiają, że tętni ono życiem. Ciężka praca i przyjaźń pomagają odnaleźć sens i radość.

            • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

              Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest to coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. 23 kwietnia jest w tym regionie hucznie obchodzonym świętem narodowym jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, które miały symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

            • ZABAWA W TEATR KUKIEŁKOWY

              Zabawa w teatr jest najbardziej twórczą i rozwijającą zabawą, dlatego uczniowie klasy V na lekcji języka polskiego postanowili się po prostu pobawić. Nim do tego doszło, na zajęcia techniczne przygotowali kukiełki znanych postaci mitologicznych. Nie zabrakło najpotężniejszego ze wszystkich bogów Zeusa, Syzyfa wtaczającego głaz, przykutego do skały Prometeusza, a także Pandory obdarowanej tajemniczą puszką. Aby scenariusz teatrzyku nie był oczywisty, do akcji wkroczyli również bohaterowie znanego wszystkim serialu, czyli Ojciec Mateusz i nieustraszony policjant Mietek.

            • 22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

              W tym roku uczniowie z klas VII i VIII podczas lekcji fizyki i chemii uczcili Dzień Wody. Ósmoklasiści przeprowadzili doświadczenia udowadniając, że woda to najlepszy rozpuszczalnik. Klasa VII obejrzała filmy. Pierwszy to zabawna animacja, obrazująca strategiczne znaczenie tego surowca, a drugi przedstawił problem nadmiernego używania wody butelkowanej. Stał się pretekstem do wykonania grafiki, zachęcającej do spożywania wody bez mikroplastiku. A czy jest to możliwe? Dyskusja, jaka odbyła się w trakcie zajęć, niestety nie napawa optymizmem, ale jest krokiem milowym w postrzeganiu dobrobytu, jaki niesie nam postęp cywilizacyjny.

            • ZEMSTA W CHEŁMSKIM DOMU KULTURY

              W miniony piątek uczniowie klas VI – VIII wraz z wychowawcami mieli przyjemność uczestniczenia w spektaklu teatralnym Zemsta, który odbył się w Chełmskim Domu Kultury.

              Musical w wykonaniu Teatru Muzycznego FORTE rozbawił publiczność do łez. Interesująca, pełna zwrotów akcji fabuła sprawiła, że uczniowie śledzili poczynania aktorów z zapartym tchem. Ponadczasowa tematyka skorelowana z imponującymi i inspirującymi tekstami piosenek z przepięknym, poruszającym podkładem muzycznym orkiestry symfonicznej podkreśliły to, co w komedii Fredry najważniejsze.

            • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

              Wiosna to czas, kiedy wszystko

              budzi się do życia,

              świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

              21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

              Uczniowie klas I-VII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała klasowe Panie Wiosny oraz układy taneczne.

            • WIOSNA, ACH TO TY!

              Pierwszy dzień wiosny w grupie Małych Odkrywców upłynął na zadaniach, jakie miała dla nas Pani Wiosna: wykonanie plakatu powitalnego, zachęcającego nową porę roku do przyjścia w progi naszej sali oraz zorganizowanie przedszkolnego ogródka na parapecie 😉. Z ochotą posialiśmy dziś samodzielnie rzeżuchę oraz szczypiorek, farby również poszły ruch – Pani Wiosna może bez ociągania się zawitać w nasze skromne progi!

            • DZIEŃ LICZBY π – ŚWIĘTO MATEMATYKI W SZKOLE

              „…Chcesz policzyć pole koła? Bez Pi tego nie dokonasz.

              No, a obwód moi mili? Co byśmy bez Pi zrobili?…”

              Liczbę π (Pi) wymyślili 4 tysiące lat temu Babilończycy. Już wtedy starożytni rachmistrzowie zauważyli, że wszystkie koła mają ze sobą coś wspólnego – a mianowicie że ich średnica i obwód pozostają wobec siebie w takim samym stosunku. Jeśli podzielimy obwód koła przez jego średnicę, to niezależnie od tego, jak duże czy też małe koło weźmiemy, zawsze otrzymamy ten sam wynik – czyli ok. 3,14. Magiczną liczbę nazwano Pi, zaś jak się okazało, miała ona odegrać ważną rolę w życiu człowieka, znajdując swoje zastosowanie nie tylko w matematyce, ale także w fizyce, budownictwie i mechanice. To dzięki niej możemy obliczyć m.in. obwód i pole koła, objętość kuli, stożka oraz walca. Jako pierwszy wartość liczby Pi z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku obliczył najprawdopodobniej Archimede

      • Partnerzy

        • {#1508} 1
        • {#1508} 2
        • {#1508} 3
        • {#1508} 4
      • Herb Polski
      • E-dziennik

      • Godziny dzwonków

        Piątek 26.04.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Librus Synergia
      • liczba odwiedzin: 234279